Воєнні злочини російських військ у Бучі можуть виявитися лише «верхівкою айсберга»

Після повідомлень про явні воєнні злочини, скоєні російськими збройними силами проти цивільного населення в Бучі, генеральна секретарка Amnesty International Аньєс Калламар заявила:

«Ці жахливі повідомлення з Бучі не є поодинокими інцидентами і, ймовірно, є частиною ще масштабнішої схеми військових злочинів, включно з позасудовими стратами, тортурами і зґвалтуваннями в інших окупованих районах України.

Ми побоюємося, що насильство, якого зазнали цивільні особи в Бучі від рук російських солдат, не є унікальним і, ймовірно, стане лише верхівкою айсберга на фоні нових жахливих свідчень, що з’являтимуться. Ці інциденти повинні розслідуватися як воєнні злочини.

Наразі Amnesty International зібрала докази загибелі мирних жителів/ьок внаслідок невибіркових нападів у Харкові та Сумській області, задокументувала авіаудар, у результаті якого загинули мирні жителі, що стояли в черзі за їжею в Чернігові, і зібрала свідчення мирного населення, що перебуває в облозі в Харкові, Ізюмі та Маріуполі».

Пізніше на цьому тижні Amnesty International опублікує нові свідчення, зібрані в ході розслідування на місцях у ряді міст Київської області.

У той час як Росія продовжує свою війну проти України, Amnesty International продовжує документувати порушення прав людини і міжнародного гуманітарного права. Усі матеріали Amnesty International, опубліковані на сьогоднішній день, включно з новинами, брифінгами та розслідуваннями, можна знайти за посиланням.

Агресія Росії проти України сама по собі є злочином проти міжнародного гуманітарного права.