Активізм – для всіх

Доволі поширені міфи про те, що активізмом можуть займатись лише «обрані», що він потребує якихось спеціальних знань і навичок, що це щось дуже масштабне та абстрактне і відірване від реального життя. Утім, кожний і кожна з нас можуть бути активістами та активістками і зробити свій внесок у захист прав людини.

Адже активізм – це поширити у соціальних мережах пост солідарності з незаконно ув’язненими активістами чи опублікувати власну історію до Дня боротьби з гендерно обумовленим насильством. Активізм – це підписати петицію до уряду з вимогою припинити переслідувати в’язнів совісті чи розслідувати злочини на грунті ненависті. Активізм – це не мовчати, коли людину ображають за ознакою сексуальної орієнтації чи гендерної ідентичності. Активізм – це намалювати плакат та вийти на мирне зібрання за права жінок чи проти зміни клімату. Активізмом може бути навіть звичайна розмова з колегами на роботі про неприпустимість мови ненависті та сексистських жартів.

Рух Amnesty International налічує понад 7 мільйонів людей із усього світу. Приєднуйся і ти!

Почни свій шлях із Amnesty зараз

Що ми можемо робити разом?

Волонтер(к)и та активіст(к)и з усього світу – невід’ємна частина руху Amnesty. Із нами ти можеш змінити цей світ на краще за допомогою участі в наших акціях чи створюючи власні проєкти.

МАРАФОН НАПИСАННЯ ЛИСТІВ

Марафон написання листів Amnesty International – це найбільша правозахисна подія у світі. У рамках неї ти можеш допомогти нам збирати листи солідарності та підписи під петиціями для тих людей, чиї права було порушено. Марафон відбувається щорічно із другої половини листопада до кінця грудня.
Хочу приєднатися!

Мирні акції

Amnesty International регулярно бере участь у мирних акціях за права людини. Ми виходимо на Марші жінок, Марші Рівності, Марші за клімат, тому що для нас важливо відкрито говорити про свою позицію в публічному просторі. І ми будемо надзвичайно раді бачити тебе серед нас.
ХОЧУ ПРИЄДНАТИСЯ!

Освіта з прав людини

Ми розробляємо освітні матеріали, які можна вільно використовувати на уроках, лекціях, тренінгах чи будь-яких інших заходах. Ти можеш долучитися до нашої просвітницької діяльності і створювати комікси, писати блоги й дослідженя, пройти в нас виробничу практику, розповідати у школах про права людини або ж реалізувати власні проєкти.
ХОЧУ ПРИЄДНАТИСЯ!

Будь частиною активістської спільноти

Сильна і єдина спільнота – найважливіша запорука успіху в активізмі. Ми регулярно проводимо освітні зустрічі й майстер-класи для активістів і активісток. Ти можеш долучитися до них як гість/гостя, або ж організувати власний захід.
ХОЧУ ПРИЄДНАТИСЯ!

Розкажи світові про активізм

Наші активісти та активістки створюють відеоподкасти, правозахисні комікси й посібники, пишуть блоги та тексти для проєктів Amnesty International. Ти можеш стати частиною нашої медіакоманди!
ХОЧУ ПРИЄДНАТИСЯ!

Для того, щоб змінити цей світ, просто не буде іншого життя

Віталіна Коваль

Що ми вже робимо разом?

спецпроєкт

Digital & Права людини

facebook-група

Права жінок = Права людини

Дивитися

освітні матеріали

Посібник про Міжнародний кримінальний суд

читати

подкаст

«11-А» – подкаст про секс і стосунки для підлітків

СЛУХАТИ
https://www.facebook.com/amnestyua/videos/322869691961834/
День кримськотатарської культури в КІМВ
https://www.facebook.com/amnestyua/videos/920677514970499/
Виступ нашої активістки Дзвенислави Щерби на Марші за клімат у Києві

Маєш обмежений час?

Підпиши петицію чи надішли листа на підтримку тих, чиї права порушили


Читати більше про активізм

Хочеш познайомитись особисто чи поставити запитання?

Напиши нам – [email protected]
(будь ласка, у темі листа зазнач «Активізм»)