Вимагайте справедливості для українського правозахисника Максима Буткевича, що ув’язнений у Росії

Українського правозахисника Максима Буткевича засудили до тривалого тюремного ув’язнення за злочин, який він не міг скоїти, у результаті фіктивного судового процесу, проведеного так званим верховним судом в окупованому Росією Луганську. Це рішення має бути скасоване. Свідоме позбавлення військовополоненого права на справедливий суд є воєнним злочином, і винні мають бути притягнуті до відповідальності.

ЩО СТАЛОСЯ?

Максим Буткевич – відомий український правозахисник. До війни він очолював громадську організацію, яка допомагала біженцям/кам знайти прихисток в Україні.

У перший день повномасштабного вторгнення Росії Максим пішов добровольцем до Збройних сил України і був призначений командиром взводу. На передовій його підрозділ захопили російські війська.

Із того часу російські ЗМІ почали поширювати наклепи на Максима, і він, швидше за все, був вимушений зізнатися у воєнних злочинах, яких він не міг скоїти. Йому не дозволяли зустрітися з адвокатом або контактувати із зовнішнім світом.

Максим постав перед так званим верховним судом в окупованому Росією Луганську і був звинувачений у злочинах, які він не міг скоїти. Цей фіктивний судовий процес завершився рішенням ув’язнити Максима на тринадцять років. Це очевидна помста Росії за його громадянську активність і видатну правозахисну діяльність.

Особи, відповідальні за умисне позбавлення військовополоненого Максима Буткевича справедливого судового розгляду, скоїли воєнний злочин. Вони мають бути притягнуті до відповідальності.

ЧИМ ВИ МОЖЕТЕ ДОПОМОГТИ?

Вимагайте від російської влади скасувати рішення про ув’язнення Максима Буткевича. Вони повинні поважати міжнародне гуманітарне право та право у сфері прав людини, зокрема щодо українських військовополонених, захоплених під час російської агресії в Україні.

Ви також можете надіслати листа з вимогою негайно скасувати рішення про ув’язнення Максима Буткевича до генерального прокурора РФ. Це може створювати додаткові тиск і навантаження на російську владу. Електронні адреси: [email protected] та [email protected]