Права українських захисників «Азовсталі» повинні неухильно дотримуватися

У відповідь на новину про те, що українські військові, які після тривалої оборони залишили металургійний завод «Азовсталь» у Маріуполі та здалися в полон, заступник директора Amnesty International у Східній Європі та Центральній Азії Денис Кривошеєв зазначив:

«Захищаючи Маріуполь, українські військові були дегуманізовані російськими ЗМІ та подавалися путінською пропагандою як «неонацисти» протягом усієї війни Росії проти України. Такі обставини викликають серйозне занепокоєння щодо долі українських комбатантів як військовополонених, які знаходяться на тимчасово окупованій території.

Amnesty International задокументувала вбивства полонених на сході України збройними формуваннями, які підтримує РФ, під час збройного конфлікту на Донбасі у 2014-2015 роках, а також позасудові страти українських цивільних російськими військами навесні 2022. Українських військових, яких вивезли із заводу «Азовсталь», не повинна спіткати та сама доля.

Військовополонені не повинні піддаватися жодним формам тортур чи жорстокого поводження, їм мають негайно надати негайно надати доступ до представників Міжнародного Червоного Хреста. Влада, яка утримуватиме українських комбатантів, повинна всеосяжно поважати права військовополонених відповідно до Женевських конвенцій».

Довідка

17 травня українські збройні сили підтвердили, що військовим, які перебували в облозі на металургійному заводі «Азовсталь» у Маріуполі, отримали розпорядження скласти зброю й під контролем російських військових виїхати на територію «ДНР». 

За даними Міноборони України, 264 військовослужбовці, зокрема 53 поранені, вже покинули «Азовсталь» і зараз перебувають у Новоазовську та Оленівці, двох населених пунктах, які знаходяться під контролем так званої «Донецької Народної Республіки».