Іран: число загиблих у результаті кривавого розгону протестів зросло до 208

2 грудня 2019

Кількість людей, які, як вважається, були вбиті під час демонстрацій в Ірані, що спалахнули 15 листопада, зросла щонайменше до 208, заявила Amnesty International, грунтуючись на достовірних повідомленнях, отриманих організацією. Реальна цифра, швидше за все, буде вищою.

Десятки смертей були зафіксовані в місті Шахріарі (провінція Тегеран) – одному з міст із найвищим рівнем смертності.

«Це тривожне число загиблих є ще одним доказом, що іранські сили безпеки пішли на жахливу серію вбивств, у результаті якої менше ніж за тиждень загинуло як мінімум 208 осіб. Ці дані демонструють ганебну зневагу іранської влади до людського життя», – прокоментував Філіп Лютер, Директор із досліджень та адвокації на Середньому Сході і в Північній Африці Amnesty International.

«Ті, хто несуть відповідальність за це криваве придушення демонстрацій, повинні бути притягнуті до відповідальності за свої дії. Оскільки іранська влада раніше продемонструвала, що вона не бажає проводити незалежне, неупереджене та ефективне розслідування незаконних убивств та інших випадків довільного застосування сили проти протестувальників/-ць, – ми закликаємо міжнародне співтовариство сприяти притягненню винних до відповідальності».

Це тривожне число загиблих є ще одним доказом, що іранські сили безпеки пішли на жахливу серію вбивств, у результаті якої менше ніж за тиждень загинуло як мінімум 208 осіб

Філіп Лютер

Згідно з інформацією, яку зібрала Amnesty International, сім’ям жертв погрожували й застерігали не давати коментарів ЗМІ, а також не проводити похорони своїх близьких. Деякі сім’ї також змушені здійснювати грабіжницькі платежі, щоб повернути тіла рідних.

Великий об’єм відеоматеріалів, які перевірили і проаналізувала команда верифікації цифрових даних (Digital Verification Corps) Amnesty International, показують, що сили безпеки стріляють у беззбройних протестувальників/-ць.

Amnesty International зібрала дані про кількість загиблих за повідомленнями, достовірність яких вона встановила, опитавши цілий ряд джерел усередині й за межами Ірану, включно з родич(к)ами жертв, журналіст(к)ами й правозахисниками/-цями, які брали участь у зборі інформації. Після цього Amnesty International перевірила інформацію ще раз.