Звернення до Генерального прокурора Російської Федерації щодо справи Еміра-Усеїна Куку

Шановний Генеральний прокуроре,

Я звертаюся до Вас у зв’язку із переслідуванням Еміра-Усеїна Куку, кримськотатарського правозахисника з Криму.

Емір-Усеїн Куку обвинувачується в участі у Хізб ут-Тахрір, організації, яка є забороненою як “терористична” у Російській Федерації (стаття 205.5 Кримінального кодексу Російської Федерації). Факти свідчать про те, що причиною для кримінального переслідування Еміра-Усеїна Куку стала його законна правозахисна діяльність. Його також обвинувачають у “захопленні або утриманні влади у насильницький спосіб” (стаття 278 Кримінального кодексу Російської Федерації). П’ятьом співобвинуваченим Еміра-Усеїна Куку (Мусліма Алієва, Вадима Сірука, Енвера Бекірова, Арсена Джеппарова та Рефата Алімова) було висунуто аналогічні сфабриковані обвинувачення.

У ході розслідування та судових засідань не було надано жодних переконливих доказів того, що Емір-Усеїн Куку та його співобвинувачені скоїли будь-які міжнародно визнані злочини. Російська влада системно здійснювала тиск на Еміра-Усеїна Куку до початку кримінального провадження проти нього, що свідчить про те, що обвинувачення проти нього є політично-вмотивованими. Це також свідчить про те, що його переслідують із метою зупинити його законну правозахисну діяльність.

Емір-Усеїн Куку та його співобвинувачені є в’язнями совісті, яких необхідно негайно та безумовно звільнити та зняти із них усі обвинувачення.

З повагою