«Трайб»: свої до своїх

Проєкт, який робиться зсередини військово-ветеранської спільноти

«Трайб» — це не просто освітня програма. Це можливість стати частиною дієвого ветеранського руху, здобути знання з прав людини, навчитися сприяти змінам у своїй громаді, створювати власні проєкти й ефективно говорити про важливе.

25 ініціативних ветеранок і ветеранів протягом п’яти місяців вивчатимуть права людини, і зокрема — ветеранів, та півтора роки практикуватимуть фасилітацію і створюватимуть обговорення в громадах, щоби докластися до формування гідного наративу про ветеранів і ветеранський досвід у суспільстві.

Досвіди та проблеми багатьох ветеранів та ветеранок, членів їхніх родин залишаються непоміченими. Ми вважаємо, що так не має бути. Завдяки цьому проєкту ми хочемо посилити можливості та голоси ветеранів і ветеранок

 Вероніка Пугач, проєктна менеджерка «Трайбу»

Умови участі

Ми прагнемо відібрати для участі в проєкті 25 проактивних людей із розмаїтими життєвими досвідами. Ми відкриті до всіх і надаємо рівні можливості кожному та кожній.

Аби стати частиною проєкту «Трайб», потрібно пройти попередній відбір, який почнеться з анкетування. Усі подані анкети будуть ретельно опрацьовані нашими експертками та експертами.

Після перевірки заповнених анкет ми сформуємо перелік кандидатів і кандидаток для онлайн-співбесід. Відбір у «Трайб» є неупередженим — представниці та представники різних партнерських організацій оцінюватимуть мотивацію, навички та досвід, орієнтуючись передусім на прагнення сприяти суспільним змінам.

Щоби взяти участь у відборі необхідно заповнити заявку.

«Трайб» — це місце, де кожен важливий. Де твій досвід цінується, твій голос чутно, а твої права — не під питанням.

Що передбачає програма 

Участь у проєкті розпочинається з офлайн-ретриту, який триватиме два дні. Під час нього учасники та учасниці зможуть познайомитися між собою та з командою «Трайбу».

Безпосередньо навчання відбуватиметься онлайн (липень–листопад 2025 року), по 2–3 години двічі на тиждень. Основні теми: правозахист, права ветеранів і ветеранок, громадський активізм, психічне здоровʼя, медіаграмотність та публічні комунікації.

Ми створили цю програму та реалізовуємо її спільно з об’єднаннями, що мають багатий досвід роботи із захисту прав українських захисників та членів їхніх родин.

Жіночий ветеранський рух — організація, що об’єднує жінок із військовим досвідом, захищає їхні права у війську та допомагає ветеранкам повернутися до цивільного життя;

Принцип — адвокатує ефективні й системні зміни, надає правову допомогу та працює над впровадженням ефективної ветеранської політики.

Vesta — надає юридичну та психологічну підтримку, а також займається підготовкою суспільства до повернення захисників і захисниць до цивільного життя.

Центр Лідерства Захисників України НаУКМА — розробляє та впроваджує освітні програми, що засновані на академічних стандартах та з урахуванням реального ветеранського досвіду.

Після навчання передбачена реалізація отриманих знань під час проведення тренінгів для ветеранських спільнот у громадах, публічних виступів та підготовки публікацій для медіа на ветеранську тематику, з огляду на власний досвід та вивчене в рамках програми (орієнтовно також на кілька годин на тиждень).

Важлива інформація та контакти

Проєкт створено Amnesty Ukraine та Amnesty Denmark, за фінансової підтримки данського фонду CISU.

Контакти для медіа: [email protected]
Щодо співпраці: [email protected]


Трайб у соцмережах

Останні новини Amnesty International в Україні