Росія: Amnesty International вимагає звільнити всіх мирних учасників/-ць протестів і тих, кого заарештували напередодні масових акцій

31 січня 2021

Amnesty International заявила, що всі мирні демонстрант(к)и, затримані сьогодні в Москві та інших містах Росії, повинні бути негайно й беззастережно звільнені, а всі випадки незаконного застосування сили з боку поліції мають оперативно й ефективно розслідувати. Сьогоднішні арешти й насильницькі розгони стали найбільш нещодавнім проявом репресій російської влади щодо мирних демонстрантів/-ок, які вимагають звільнення Олексія Навального.

«За останні тижні російська влада заарештувала так багато людей, що в центрах утримання під вартою в Москві закінчилися місця, а мирні демонстрант(к)и перебувають в ізоляторах для іноземних громадян(ок). Намагатися посадити до в’язниці кожну людину, яка взяла участь у протестах – програшний варіант. Замість цього російська влада повинна визнати, що права на свободу мирних зібрань і вираження думок стають важливішимидля все більшої кількості росіян(ок), і що їм лишається тільки дати можливість людям висловлювати свою думку без страху відплати, – заявила Наталія Звягіна, директорка російського представництва Amnesty International. – Кремль веде війну проти прав людини в Росії, тиснучи на протестувальників/-ць, які вимагають свободи і змін. Це відчайдушна спроба змусити замовкнути незгодних, і їй треба покласти край».

«Усі мирні демонстрант(к)и та активіст(к)и, затримані за мирну участь в акціях протесту, є в’язнями совісті і повинні бути негайно й беззастережно звільнені. Поліція повинна припинити використання незаконної сили й натомість почати виконувати свої зобов’язання щодо захисту прав людини в Росії», — вказала також Звягіна.

31 Січня не менше 4000 мирних демонстрантів/-ок були затримані в Москві, Санкт-Петербурзі та інших містах Росії під час жорстокого розгону мітингів із вимогою звільнити Олексія Навального, популярного опозиціонера і в’язня совісті. Таким чином кількість людей, затриманих за протести протяго останніх двох тижнів перевищила 8000 осіб. Число ув’язнених, підданих «адміністративному арешту» в Москві в ході попередньої хвилі протестів 23 січня, було настільки велике, що центри утримання під вартою виявилися переповнені, і більше 100 затриманих помістили в ізолятор тимчасового утримання для іноземних громадян(ок).

Напередодні протестів 31 січня влада затримала або заарештувала десятки провідних активістів/-ок опозиції і соратників/-ць Олексія Навального з Фонду боротьби з корупцією за численними надуманими кримінальними та адміністративними звинуваченнями. Брат Олексія Навального Олег, юристка Фонду боротьби з корупцією Любов Соболь, глава Московського штабу Навального Олег Степанов, учасниця панк-групи Pussy Riot Марія Альохіна й лідерка Альянсу лікарів Анастасія Васильєва залишаться під вартою як мінімум до 23 березня. Після пред’явлення їм звинувачення в порушенні санітарно-епідеміологічних норм згідно зі ст. 236 КК РФ.

Підпишіть петицію за звільнення олексія навального

підписати