Польський Конституційний суд оприлюднив рішення про заборону абортів на підставі важкого і незворотного дефекту плода або невиліковного захворювання, що загрожує життю плода

27 січня 2021

Після публікації польським Конституційним судом постанови про визнання недійсним конституційності доступу до аборту на підставі «важкого і незворотного дефекту плода або невиліковного захворювання, що загрожує життю плода», Естер Майор, старша наукова консультантка Amnesty International, заявила:

«Сьогодні жахливий день для жінок і дівчат Польщі. Постанова суду буквально скасовує сексуальні та репродуктивні права вагітних людей і ставить під загрозу їхнє здоров’я. Це найбільш нещодавній крок із систематичних нападок польських законотворців на права жінок. Правові заборони не перешкоджають абортам. Замість цього вони лише завдають шкоди здоров’ю вагітних людей, збільшують кількість підпільних переривань вагітностей та змушують людей їхати закордон, щоб отримати доступ до абортів, яких вони потребують і на які мають право. Ми солідарні з жінками й дівчатками в Польщі й повністю поділяємо їхнє обурення цим жорстоким рішенням».