Міжнародний день прав людини: Amnesty International закликає долучитися до найбільшої правозахисної кампанії світу

У Міжнародний день прав людини Amnesty International закликає долучитися до найбільшої правозахисної кампанії світу — «Марафону написання листів» на захист тих, кого безпідставно затримують або переслідують. Щороку акція проходить одночасно у понад 200 країнах світу. Учасники й учасниці Марафону пишуть мільйони листів солідарності героям і героїням Марафону, а також підписують петиції з вимогою до урядів виправити несправедливість.

Цього року героями й героїнями Марафону написання листів (МНЛ) стали: Владислав Єсипенко, український журналіст з Криму, якому загрожує 18 років у російській в‘язниці; Анна Шаригіна та Віра Чернігіна – засновниці харківської ЛГБТ-організації «Сфера», яка систематично зазнає нападів з боку угруповань, що пропагують ненависть і дискримінацію; Мікіта Залатаров з Білорусі, якого засудили до 5 років у дитячій колонії через необґрунтовані закиди у використанні вибухівки під час протестів, Цзань Цзан – журналістка з Китаю, яку засудили до 4 років ув‘язнення за висвітлення теми коронавірусу на початку пандемії; Рунг Панусая з Таїланду, якій загрожує довічне ув’язнення через критику монархії та участь у демонстраціях, Дженна Джехад – одна з наймолодших журналісток у світі, яка висвітлює жорстокість ізраїльської армії щодо палестинського населення і зазнає утисків через це. 

«У день прав людини, 10 грудня, надзвичайно важливо продемонструвати міжнародну солідарність і силу простих маленьких кроків, які змінюють вироки, рятують життя, зупиняють переслідування, а головне дають надію. Надію на зміни. В Україні Марафон проводиться уже тринадцятий раз. Марафон написання листів — це і є той унікальний інструмент, завдяки якому увесь світ об’єднується заради конкретних людей, чиї права були порушені. Бо поки світова спільнота прикута до конкретної справи, — навіть найбільш тоталітарна влада піддається тиску», — зазначила Оксана Покальчук, директорка Amnesty International Україна. 

Щоб долучитися до Марафону написання листів, ви можете: