Лист батька кримськотатарського активіста Ервіна Ібрагімова до Президента України

Кримськотатарський активіст Ервін Ібрагімов зник 24 травня 2016 року біля свого будинку у Бахчисараї, місті у центральному Криму. Записи з камери спостереження показують групу чоловіків, які змусили його сісти в машину і вивезли у невідомому напрямку. З тих пір ніхто не бачив Ервіна, можливо йому загрожує небезпека. Батько активіста Умер Ібрагімов звернувся до Президента України Володимира Зеленського з проханням боротися за викрадених в незаконно анексованому та окупованому Криму та з’ясувати долю Ервіна.

Наводимо повний текст листа.

Звернення
Шановний Володимире Олександровичу!

24 травня 2016 в Бахчисараї, в окупованому Криму, мого сина, Ервіна Ібрагімова, кримськотататрського активіста, викрали невідомі в формі співробітники «ГИБДД» Російської Федерації. З того часу, уже протягом трьох років, мені та моїй родині досі нічого невідомо долю та місцезнаходження мого сина.

Ервін брав активну участь в кримськотатарському найіональному русі: був делегатом виконавчого комітету Всесвітнього Конгресу кримських татар, делегатом Курулта/ кримськотатарсього народу і членом Бахчисарайського міського меджлісу. Він організовував національні заходи, присвячені депортації кримських татар 1944, відвідував судові засідання за політично вмотивованими справами, був присутній під час обшуків і масових затримань кримських татар в Криму після окупації Росією у 2014-2016. До 2014 Ервін був членом міської ради м. Бахчисарай, був державним службовцем, працював у міській державній адміністрації м. Бахчисарай. після анексії, принципово за власним бажанням звільнився у 2014, незважаючи на вмовляння і погрози начальства. Незадовго до викрадення Ервін помітив за собою стеження, а також говорив про те, що співробітники ФСБ намгалися його вербувати для співпраці.

Ми переконані, що його викрадення сплановано та організовано ФСБ РФ через його активну позицію і діяльність на захист кримськотатарського народу і територіальної цілісності України. За три роки слідство де-факто правоохоронних органів в Криму не дало ніяких резульатів.

Випадок викрадення Ервіна – не єдиний. З 2014 більше 16 осіб, переважно кримських татар, було викрадено або зникло безвісти в Криму.

Я звертаюся до вас як до Президента України з проханням боротися за викрадених в Криму так, як ви боретеся за політичних в’язнів. Ми просимо включати викрадених в Криму в списки на обмін і постійно піднімати питання про долю викрадених перед Росією в рамках двосторонніх і міжнародних перемовин. Я також прошу вас, використовуючи доступні вам засоби, з’ясувати долю Ервіна Ібрагімова та інших викрадених і зниклих безвісти в Криму після початку російської окупації.

Маю надію, що ви розумієте мене та підтримаєте, адже батьки повинні дізнатися де знаходить їх вкрадений син. Сподіваюся на вашу якнайшвидшу відповідь.

З повагою,
Умер Ібрагімов

30.07.2019