Генеральний секретар Amnesty International йде у відставку

5 грудня 2019

Amnesty International вимушена з сумом повідомити, що Генеральний секретар нашої організації Кумі Найду прийняв рішення піти зі своєї посади у зв’язку зі станом здоров’я. Його відставку затвердило Міжнародне правління, і він передасть свої обов’язки сьогодні, 5 грудня.

Я вже давно вважаю Amnesty International одним із найважливіших глобальних активів людства, і мені було дуже складно прийняти рішення про відставку

Кумі Найду, генеральний секретар Amnesty International

«Я вже давно вважаю Amnesty International одним із найважливіших глобальних активів людства, і мені було дуже складно прийняти рішення про відставку. Зараз організація більше ніж коли-небудь потребує генерального секретаря, який би був у хорошій формі і міг би виконувати свої обов’язки з бадьорістю, на яку заслуговують ця роль, ця організація й наша місія щодо прав людини», – сказав Кумі Найду, генеральний секретар Amnesty International.

«Для мене було великою честю працювати з нашими чудовими і відданими справі працівниками/-цями та волонтер(к)ами Міжнародного секретаріату, а також із нашими секціями. Мене надихає та важлива і смілива робота, яку проводить наш рух. Але через моє стан мого здоров’я в мене немає іншого вибору, окрім як прийняти це болюче рішення й піти. Мені потрібно відновити своє здоров’я і знайти більш стійкий спосіб продовжувати робити свій внесок у боротьбу за справедливість у майбутньому».

Кумі Найду прийняв рішення піти у відставку після медичної консультації через значне пошіршення його стану здоров’я протягом останніх кількох місяців.

Міжнародне правління Amnesty International прийняла його заяву про відставку. Кумі передасть свої обов’язки заступниці генерального секретаря, Джулі Верхар. Тепер вона буде виконувати обов’язки генерального секретаря до тих пір, поки не буде обрано нового/-у генереального/-у секретаря/-ку.

«Неохоче, але з розумінням, ми прийняли відставку Кумі. Під час свого перебування на посаді генерального секретаря він продемонстрував справжнє лідерство, допомігши нам сформувати наступну глобальну стратегію і зробивши все можливе, аби гарантувати нашу спроможність і надалі приймати виклики у сфері прав людини, які стоять перед усім світом», – зазначила Сара Біміш, голова Міжнародного правління Amnesty International.

Кумі має намір виконати ряд попередніх зобов’язань як генеральний секретар, що йде у відставку, якщо це дозволить стан його здоров’я. Він свідомий того, що процес передачі його обов’язків має бути ретельно продуманий і поступовий, тому він піде у відставку в січні, коли розпочнеться його лікарняний.

Amnesty International в Україні із сумом зустріло новину про відставку Кумі Найду. Ми дякуємо Кумі за роки плідної співпраці й бажаємо йому якомога швидшого покращення стану здоров’я.