Індія: прем’єр-міністр Моді повинен негайно скасувати відключення зв’язку і прислухатися до народу Джамму і Кашміру

Парадокс полягає в тому, що сьогодні, коли Індія святкує свій 73-й День незалежності, народ Джамму і Кашміру продовжує перебувати в ізоляції від усього світу вже протягом десят днів. Amnesty International Індія закликає прем’єр-міністра Індії Нарендру Моді скасувати відключення зв’язку і прислухатися до народу Джамму і Кашміру.

В інтерв’ю ЗМІ 14 серпня прем’єр-міністр Нарендра Моді зазначив: «народ Індії, незалежно від політичних уподобань, підтримав кроки, зроблені у Джамму, Кашмірі і Ладакх. Ідеться про націю, а не про політику».

«Якщо прем’єр-міністр Нарендра Моді вважає, що його рішення щодо Джамму і Кашміру мають підтримку народу Індії, то він повинен негайно скасувативідключення зв’язку в Джамму і Кашмірі, що триває вже десять днів. Прем’єр-міністр повинен прислухатися до людей у регіоні, взаємодіяти з ними і чути те, що вони мають сказати, коли йдеться про рішення, які впливають на їх життя. Цього, на жаль, не відбувається з 5 серпня», – сказав Аакар Патель, глава Amnesty International Індія.

«Прямо зараз, коли Індія святкує свою свободу, народ Джамму і Кашміру не може зв’язатися зі своїми близькими і вільно висловити свої погляди. Будь-які обмеження завжди повинні бути лімітовані за тривалістю і обсягом, явно необхідними і співмірними для законної мети, визначеної відповідно до міжнародного права», – сказав Аакар.

Спеціальний доповідач ООН з питання свободи вираження думок та інші міжнародні експерти з прав людини заявили, що закриття цілих частин комунікаційної системи ніколи не може бути виправданим відповідно до міжнародних стандарів у галузі прав людини. Однак в Джамму і Кашмірі як і раніше паралізовано право на свободу пересування і право на свободу вираження думки народу. Блокування забезпечило майже повний контроль індійського уряду над інформацією, що надходить із регіону. Політичні опозиційні лідери та активісти в регіоні мовчать через тиск уряду. Ніяких подробиць про колишніх головних Міністрів Фарука Абдулла, Омара Абдулла і Мехбуба Муфті, які були затримані 5 серпня, немає. Доступ до освіти та охорони здоров’я все ще ускладнений.

«Уряд Індії має усвідомити, що подальше повне придушення громадянських свобод в Джамму і Кашмірі тільки посилить напруженість, відштовхне людей і збільшить ризик подальших порушень прав людини», – сказав Аакар Патель.