Чилі: Amnesty International пише президенту Піньєрі у зв’язку з протестами у країні

21 жовтня 2019

Amnesty International стежить за діями чилійської влади з моменту оголошення надзвичайного стану і закликає уряд прислухатися до скарг населення і вжити практичних заходів у відповідь. Про це йдеться у відкритому листі організації до президента Себастьяна Піньєра.

За даними уряду провінції Сантьяго, із моменту введення надзвичайного стану загинули 11 осіб. За даними Національного інституту з прав людини Чилі, більше 1330 осіб були затримані, а 37 – поранені вогнепальною зброєю.

Замість того, щоб ототожнювати демонстрації і «стан війни», називати протестувальників/-ць ворогами держави, стигматизуючи їх із метою виправдати порушення їхніх прав, уряд президента Піньєри має прислухатися до протестувальників/-ць і дати серйозну відповідь на їхні законні скарги

Еріка Гевара-Росас, директорка Amnesty International у Північній і Південній Америці

«Криміналізація протесту не є адекватною реакцією. Чилійській владі слід вжити заходів щодо запобігання та недопущення насильницьких дій деяких протестувальників/-ць, однак це не повинно бути приводом для обмеження прав на свободу вираження поглядів та мирних зібрань або ж неправомірного застосування сили. У людей є всі права і підстави для протесту».

Amnesty International створила канали, за допомогою яких громадськість може відправляти докази порушень прав людини:

Whatsapp: +52 55 6217 0608;

E-mail: [email protected];

Twitter: #EvidenciaC18risisChile.

Чилійський народ не самотній. Ми стежимо за реакцією влади на протести, і наші експерти з цифрової верифікації вивчають аудіовізуальні матеріали, які можуть надати вагомі докази надмірного застосування сили та інших порушень прав людини

Еріка Гевара-Росас

Чилійська влада зобов’язана провести ретельне, оперативне і неупереджене розслідування всіх тверджень про надмірне застосування сили, довільні затримання, тортури, жорстоке поводження та інші порушення прав людини, що сталися під час протестів і режиму надзвичайного стану, що тривають. Влада також повинна розслідувати обставини загибелі людей і встановити відповідальних.