#BlueForSudan. Що відбувається в Судані і чому це важливо

Улюблений колір Мухаммеда Маттара був синій. 3 червня він, 26-річний інженер із Судану, загинув, прикриваючи двох жінок від куль. Тепер улюблений колір Мухаммеда став символом усього Судану, де чинний уряд розстріляв мирний протест. 

 #BlueForSudan — під таким хештегом люди з усього світу діляться інформацією про криваві події, що наразі відбуваються в Судані. 3 червня Перехідна воєнна рада (чинний уряд) почала розстрілювати учасників та учасниць мирного сидячого протесту у Хартумі, столиці країни. Сидячі акції протесту почалися ще з квітня, спочатку з вимогою до президента Башира піти зі свого посту, а після його відставки — із вимогою, аби цивільний уряд узяв на себе керування державою.

3 червня, під час одного з таких мирних протестів, Перехідна воєнна рада за допомогою сил швидкого реагування почала розстрілювати учасників/-ць акції. Пізніше стало відомо, що тіла вбитих викидали до річки Ніл. Кілька світлин потрапили до The Guardian: на них були зображені трупи з причепленими до ніг бетонними блоками. За даними місцевих лікарів, під час атаки на протест 3 червня сталося більше 70 зґвалтувань
 
Чинна влада Судану майже повністю заблокувала доступ до Інтернету, ізолювавши протестувальників/-ць від решти світу. Воєнна рада свідома того, що розголос не дозволив би їм чинити подібні злочини. І це означає, що голос кожного й кожної з нас важливий зараз, як ніколи раніше. Тому ми закликаємо вас ділитися дописами з інформацією про події в Судані, використовуючи хештег #BlueForSudan. На пам’ять про Мухаммеда Маттара та близько 118-ти інших убитих учасників та учасниць протесту. На знак солідарності з тими, кому доводиться боротися й помирати за свої права. Тільки разом ми зможемо зупинити насильство в Судані і в усьому світі.  

ЗВЕРНІТЬСЯ ДО ПРЕМ’ЄР-МІНІСТРА ЕФІОПІЇ ІЗ ЗАКЛИКОМ ПРИМУСИТИ ПЕРЕХІДНУ ВОЄННУ РАДУ НЕГАЙНО ВИКЛЮЧИТИ СИЛИ ШВИДКОГО РЕАГУВАННЯ З БУДЬ-ЯКИХ ПОЛІЦЕЙСЬКИХ І ПРАВООХОРОННИХ ОПЕРАЦІЙ

звернутися

Хронологія подій для кращого розуміння соціально-політичної ситуації в Судані: 

 • 19 грудня 2018 —перші протести після оголошення підвищення цін на паливо і хліб (їхня нестача засвідчила величезні масштаби корупції) 
 • 22 лютого 2019 — Президент Башир розпускає уряд 
 • 24 лютого — протести продовжуються, коли сили безпеки почали розстрілювати протестувальників/-ць 
 • 6 квітня — початок сидячих протестів із вимогою до Башира піти у відставку  
 • 11 квітня — генерали армії повідомляють, що режим Башира повалений після 30-річного правління президента, але сидячі протести тривають – із вимогою, щоб керування державою взяв на себе цивільний уряд. 
 • 20 квітня — початок переговорів між військовими та цивільними  
 • 13 травня — унаслідок стрілянини за межами військового штабу загинуло шестеро осіб 
 • 14 травня — між військовими та цивільними оголошено угоду про трирічний перехідний період 
 • 16 травня — переговори відкладено, бо військові вимагають прибрати деякі барикади  
 • 3 червня — активісти оголошують про призупинення переговорів із військовими, звинувачуючи їх у використанні сили для розгону сидячих протестів 
 • 9 червня — страйк у Хартумі, столиці Судану. Сотні тисяч людей не вийшли на роботу після розстрілу протестувальників/-ць 3 червня.