Amnesty International закликає всі сторони збройного конфлікту в Україні дотримуватися міжнародного гуманітарного права і законодавства у сфері прав людини


У відповідь на новини про те, що президент Володимир Путін наказав провести «миротворчі операції» в так званих «Донецькій Народній Республіці» і «Луганській Народній Республіці» на Сході України, генеральна секретарка Amnesty International Аньєс Калламар заявила:

«Після кількох тижнів безрезультатних перемовин захист цивільного населення в Україні має врешті стати абсолютним пріоритетом. Хоча ймовірність повномасштабного конфлікту наразі стає реальнішою, необхідно докласти всіх зусиль, щоб звести до мінімуму загрози для цивільного населення, а також поставити на перше місце в цій кризі людяність. Зробити це – юридичне зобов’язання всіх сторін.

Ми закликаємо всі сторони суворо дотримуватися міжнародного гуманітарного права і норм у сфері прав людини. Вони повинні забезпечувати захист життя цивільного населення, утримуватися від невибіркових нападів і застосування забороненої зброї, як-от касетні боєприпаси. Ми також закликаємо всі сторони дозволити й полегшити доступ гуманітарних установ для надання допомоги цивільним особам, постраждалим у результаті бойових дій.

Amnesty International буде уважно стежити за ситуацією, щоб виявляти порушення міжнародного права будь-якою зі сторін.

Додаткова інформація

Amnesty International раніше застерігала щодо руйнівних ризиків для прав людини, пов’язаних із загостренням збройного конфлікту між Росією та Україною, включно з загрозою життю цивільного населення, засобам до існування та інфраструктурі, а також щодо потенційної нестачі продовольства й масового переміщення населення. Організація задокументувала серйозні порушення прав людини в результаті конфлікту 2014-2015 років на Сході України, у ході якого були скоєні військові злочини і злочини проти людяності.