Amnesty International вимагає звільнити журналіста Владислава Єсипенка

16 лютого окупаційна влада Криму засудила позаштатного кореспондента «Радіо Свобода» Владислава Єсипенка до шести років позбавлення волі в колонії загального режиму та штрафу у розмірі 110 тисяч рублів.

Amnesty International вимагає скасувати вирок Владиславу Єсипенку і негайно звільнити його. Правозахисна організація вважає це рішення суду черговим ганебним проявом тиску і залякування де-факто владою журналістів та всіх, хто висловлюють незгоду з окупацією Криму. Вирок Єсипенку — це, на жаль, прогнозована кульмінація свавільного затримання журналіста, застосування до нього тортур, сфабрикованих обвинувачень та несправедливого судового розгляду у відповідь на його журналістську діяльність. У такий спосіб де факто влада у Криму вкотре продемонструвала повну зневагу до прав людини й влаштувала показову розправу над Владиславом Єсипенком з метою придушити будь-які прояви інакомислення на півострові.  

Українського журналіста Владислава Єсипенка затримали у Криму 10 березня 2021 року, коли він працював над матеріалами для незалежних ЗМІ з окупованого півострова. Співробітники ФСБ вибили зізнання з Владислава тортурами – катували електричним струмом, били та знущалися. Журналісту висунули сфабриковані звинувачення у  незаконному виготовленні вибухових речовин та вибухових пристроїв та придбанні та зберіганні зброї й боєприпасів.