Акція термінової допомоги Едему Бекірову (оновлено 15.07.19)

Акція термінової допомоги
Едему Бекірову (оновлено 15.07.19)

Здоров’я ув’язненого кримського татарина досі під загрозою

3 липня суд окупованого Росією Криму відхилив апеляцію Едема Бекірова про перегляд його досудового ув’язнення. Кримський татарин Едем Бекіров був затриманий російськими спецслужбами у грудні 2018 року і з того часу перебуває в умовах, які не відповідають його потребам через стан здоров’я. Йому також продовжують відмовляти в наданні спеціалізованої медичної допомоги, якої він терміново потребує і яку неможливо отримати в центрі ув’язнення.

НАПИШІТЬ ЗАКЛИК СВОЇМИ СЛОВАМИ АБО СКОРИСТАЙТЕСЯ ЛИСТОМ-ПРИКЛАДОМ

РЕКОМЕНДОВАНІ МОВИ ЗВЕРНЕННЯ: англійська та російська (це спростить процедуру перегляду листів цензурою)

АДРЕСА:

Генерал-майору Вадиму Булгакову
Главе УФСИН России по республике Крым и Севастополю
ул. Гагарина 18-a
Симферополь
Крым
Электронная почта: [email protected] и [email protected]
Факс: +7 (3652) 22-53-97

ПРИКЛАД ЛИСТА:

Уважаемый Генерал-Майор,

Я пишу, чтобы выразить беспокойство касательно ухудшающегося здоровья Эдема Бекирова, который сейчас удерживается в Симферопольском СИЗО с момента его задержания 12 декабря 2018 года. Эдем Бекиров имеет ряд серьезных заболеваний, в том числе сахарный диабет, открытую рану на ампутированной ноге, проблемы с сердцем после инфаркта, которые требуют специализированной и постоянной медицинской помощи, недоступной в следственном изоляторе. Кроме того, он содержится в условиях, которые не подходят для людей с инвалидностью, и в результате он лишен регулярного доступа к свежему воздуху и надлежащего доступа к санитарии. Несмотря на это, 3 июля суд отклонил ходатайство Эдема Бекирова о пересмотре его предварительного заключения.

19 июня Эдем Бекиров был временно переведен в больницу для обследования кардиологом и эндокринологом. Адвокат Эдема Бекирова считает, что таким образом Россия выполнила решение Европейского суда по правам человека о принятии обеспечительных мер в отношении Эдема Бекирова в связи с ухудшением его здоровья. Адвокат Эдема Бекирова, который связался с медиками следственного изолятора после возвращения его подзащитного из больницы, сообщил, что ему не позволили ознакомиться с фактическими результатами обследования. Адвокат также добавил, что для полноценной оценки состояния здоровья Эдема Бекирова необходимо обследование у невропатолога, ортопеда и пульмонолога.

Условия содержания Эдема Бекирова, включая непредоставление ему необходимой медицинской помощи, нарушают его права человека, ставят под угрозу его жизнь и представляют собой бесчеловечное и унижающее достоинство обращение.

Поэтому я призываю вас:

В срочном порядке обеспечить Эдему Бекирову необходимую медицинскую помощь, в том числе в больнице за пределами пенитенциарной системы, если такой уход невозможно предоставить в СИЗО;

Обеспечить адвокату Эдема Бекирова доступ к медицинской карте для ознакомления с фактическими результатами обследования его клиента.

С уважением,

ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ

Едем Бекіров – член етнічної меншини кримських татар в Україні. Деякі члени його сім’ї все ще проживають на Кримському півострові, який Росія окупувала та анексувала 2014 року. 12 грудня 2018 року Едем Бекіров відвідував матір та інших родичів у Криму, де його затримали російські спецслужби. Після арешту Едема Бекірова піддали нелюдському й такому, що принижує гідність, поводженню: протягом двох дній йому не надавали ані медичної допомоги, ані їжі й води, його право на справедливий суд також порушили. Його звинуватили у володінні і передачі вибухівки й боєприпасів. Часто надходять повідомлення, що російські правоохоронні органи використовують такі звинувачення, щоб безпричинно переслідувати окремих людей, особливо в контексті переслідування за політичними мотивами. Едем Бекіров заявляє про свою невинуватість.

15 липня стало відомо, що Омбудсменки України й Росії домовилися про допуск незалежних лікарів до Едема Бекірова. Кожен ваш лист може пришвидшити цей процес, а також гарантувати відкритість і ефективність цього медогляду.

Із моменту окупації і незаконної анексії Криму Російською Федерацією 2014 року, Amnesty International задокументувала систематичне переслідування членів кримськотатарської спільноти з боку російської влади (див. наприклад, «Крим у темряві: переслідування незгодних»). Випадок Едема Бекірова привернув увагу на міжнародному рівні, і його публічно обговорювали паралельно з ситуаціями інших кримських татар такі організації, як Рада Європи та Європейський Союз.

БУДЬ ЛАСКА, ВЖИВІТЬ ЗАХОДИ ЯКОМОГА ШВИДШЕ: до 26 серпня 2019 року

Будь ласка, додатково зв’яжіться з представництвом Amnesty International у вашій країні, якщо ви хочете відправити звернення після зазначеного терміну.

Участю в акціях термінової допомоги ви допомагаєте людям із різних країн, права яких порушено. Ваша небайдужість наближає нас усіх до світу, де права і гідність кожного і кожної поважають і захищають від зловживань.

МИ У СОЦМЕРЕЖАХ: