У міжнародний день прав людини Amnesty International та KyivPride підсвітили будівлю Київради та КМДА кольорами веселки

10 грудня надвечір Amnesty International та KyivPride підсвітили будівлю Київської міської ради, Київської міської державної адміністрації кольорами ЛГБТІ-символіки, аби привернути увагу громадськості й влади до важливості належної реакції влади на злочини на ґрунті гомофобії та трансфобії.

«Злочини на ґрунті ненависті, гомофобії й трансфобії, систематично мають місце по всій території України й, зокрема, у Києві. Однак, ні законодавча база, ні правоохоронні органи не можуть забезпечити належного захисту ЛГБТІ-людям і притягати до відповідальності винних. Саме тому у Міжнародний день прав людини важливо привернути увагу громадськості й закликати владу підтримати постраждалих від насильства та вимагати від законодавця імплементувати системні зміни. Київ, підтримавши нашу спільну боротьбу за безпечне місто для всіх, може стати прикладом для інших міст України. Ми закликаємо розпочати системні зміни на рівні міста для підвищення рівня безпеки всіх без винятку», — зазначила Оксана Покальчук, директорка Amnesty International Україна.  

«У Міжнародний день прав людини ми хочемо вкотре нагадати нашій владі, що досі не всі люди в нашій країні можуть почуватися у безпеці та жити без страху. Столиця України повинна демонструвати приклад для наслідування – тут  кожному та кожній, незалежно від віку, сексуальної орієнтації, ґендерної ідентичності має бути безпечно. Злочини на ґрунті нетерпимості повинні розслідуватися належним чином. Наша акція покликана привернути увагу до цієї масштабної проблеми, щоби покласти край систематичному залякуванню, цькуванню та насиллю», – розповів Ленні Емсон, директор ГО «КиївПрайд.

За даними правозахисного ЛГБТ Центру «Наш світ», у 2020 році зафіксовано 188 випадків дій на ґрунті гомофобії та трансфобії, дискримінації та інших порушень прав ЛГБТ+ людей. З них 177 випадків відбулися у 2020 році, а решта – 11 випадків – трапилися у 2019 році.

Київська міська рада дала дозвіл підсвітити свою будівлю веселковим прапором, що для організаторів свідчить про готовність міської влади підтримувати закріплені у Конституції України принципи рівності та недискримінації для всіх і кожного.