Сирія: цивільне населення в небезпеці через військовий наступ Туреччини

Відповідаючи на заяви турецького уряду про те, що його сили збираються перетнути північно-східну Сирію «найближчим часом» у рамках наступальної операції, щоб перемістити підтримувані США курдські сили від свого кордону, директорка досліджень Amnesty International на Близькому Сході Лінн Маалуфу сказала:

«Оскільки турецькі військові готуються до нападу на курдські сили на північному сході Сирії, вкрай важливо, щоб усі сторони в цьому конфлікті дотримувалися норм міжнародного гуманітарного права, у тому числі утримувалися від здійснення нападів на цивільних та цивільні об’єкти, а також невибіркових і непропорційних нападів».

«Як і в інших частинах Сирії, десятки цивільних на північному сході Сирії вже постраждали від наслідків послідовних військових наступів, численних переміщень і складних умов життя. Туреччина зобов’язана відповідно до Міжнародного гуманітарного права вживати всіх можливих заходів для захисту цивільних та забезпечення їм доступу до гуманітарної допомоги. Цивільні, які бажають врятуватися від бойових дій, повинні мати для цього безпечний прохід».

«Як турецькі, так і курдські сили мають досвід проведення невибіркових нападів у Сирії, у результаті яких загинули десятки мирних жителів. Це не повинно повторитися. Міжнародне співтовариство має вжити заходів для забезпечення дотримання норм міжнародного гуманітарного права турецькою владою, про-турецькими збройними групами і курдськими силами, якщо ми хочемо уникнути ще однієї гуманітарної катастрофи на півночі Сирії».

Додаткова інформація

Представник турецького уряду заявив у середу, що США дали їм «зелене світло» на проведення військового наступу проти курдських сил з метою створення прикордонної «безпечної зони» глибиною 32 км для переміщення мільйонів сирійських біженців із Туреччини.

За даними ООН, наразі організація надає допомогу 700 тисячам осіб на північному сході Сирії, де проживає 1,7 мільйона осіб.

Минулого року Amnesty International задокументувала невибіркови напади турецьких військових і союзних збройних груп та, рідше, курдських сил у містах Афрін і Азаз на півночі Алеппо, у результаті яких загинули десятки мирних жителів.