Росія: Кремль повинен пояснити використання нервово-паралітичної речовини для отруєння Олексія Навального

3 вересня 2020

Нездатність російської влади розслідувати отруєння опозиціонера Олексія Навального буде кричущим порушенням його права на життя, заявила Amnesty International у відповідь на висновок німецької влади про те, що Навального отруїли нервово-паралітичною речовиною з сімейства «Новачок». Марі Стразерс, директорка Amnesty International у Східній Європі та Центральній Азії заявила з цього приводу:

«Російська влада повинна негайно почати розслідування за фактом очевидного застосування забороненої хімічної зброї для отруєння лідера опозиції. Невиконання цієї вимоги посилить підозри щодо причетності до цього злочину або його приховування високопоставлених російських чиновників.

Російська влада заперечує причетність до замаху на вбивство Навального, відомого критика уряду, але досі не змогла розглянути наслідки висновку про те, що його отруїли хімічною зброєю. 2017 року російська влада заявила, що знищила весь свій запас хімічної зброї. Якщо це так, то виникає запитання, чи не втратив російський уряд контроль над тим, що хімічна зброя може вільно вироблятися і поширюватися на його ж території.

Єдиний інший висновок, який можна зробити, полягає в тому, що російська влада ввела в оману міжнародне співтовариство і насправді все ще володіє хімічною зброєю, при чому використовує її для усунення політичних суперників. Обидві ці перспективи жахливі, і Кремль повинен дати відповідь щодо них. Світ має знати правду про цей нахабний замах на життя російського опозиціонера».

Додаткова інформація

2 вересня уряд Німеччини оголосив, що тести, проведені німецькою військовою лабораторією, показали, що російський опозиціонер Олексій Навальний був отруєний нервово-паралітичною речовиною класу «Новачок». 22 серпня його перевезли до берлінської лікарні Шаріте через наполягання рідних.

Олексій Навальний втратив свідомість під час перельоту з Томська (Сибір) до Москви 20 серпня. Із того часу він перебуває в комі. Коли він проходив лікування в Росії, лікарі стверджували, що в його організмі не було слідів отрути, і це твердження російська влада продовжує підтримувати.