Підтримайте мирних демонстрантів у Білорусі

Напередодні президентських виборів у Білорусі відбулися мирні демонстрації за чесні вибори. Влада відреагувала на них жорсткими репресіями й переслідуваннями мирних учасників та учасниць. Підпишіть петицію з вимогою негайно припинити насильство щодо них із боку міліції.

Уперше за 26 років правління Олександра Лукашенка опозиційні настрої в Білорусі досягли такого масштабу – безпрецедентна кількість людей вийшла на вулиці країни. Напередодні президентських виборів 9 серпня люди відкрито висловлюють протест і вимагають, щоб їхні вимоги почули, але влада відповідає насильством і репресіями.

Сотні мирних демонстрантів/-ок, журналістів і навіть випадкових перехожих були затримані співробітниками правоохоронних органів, часто з застосуванням надмірної сили. Безліч відеоматеріалів зафіксуфали те, як групи людей в цивільному вдаються до насильства, щоб затримати перехожих, тягнуть їх до машини без розпізнавальних знаків. Один протестувальник розповів Amnesty International, як на нього наділи наручники і кинули на підлогу між сидіннями поліцейського автомобіля, у той час, як якийсь чоловік в цивільному поставив свою ногу йому на живіт і зав’язав очі.

Жорстоке придушення мирних протестів у Білорусі та переслідування їх учасників/-ць співробітниками правоохоронних органів має бути негайно припинено. У народу Білорусі повинна бути можливість мирно скористатися своїми правами: висловлювати свою думку і зробити свій вибір на майбутніх виборах.

Підпишіть петицію вище з вимогою до влади Білорусі неухильно дотримуватися прав на свободу слова і мирних зібрань владою Білорусі.

Закличте міністра внутрішніх справ Республіки Білорусь:

• Негайно припинити застосування жорстоких насильницьких заходів з боку міліції щодо мирних демонстрантів/-ок і журналістів/-ок;

• Забезпечити повне дотримання прав на свободу мирних зібрань і вираження думок в країні;

• Зобов’язати всіх співробітників правоохоронних органів, які взаємодіють із представниками громадськості, носити іменні або номерні жетони, що дозволяють їх ідентифікувати;

• Вжити всіх інших заходів, необхідних для притягнення до відповідальності будь-якого співробітника правоохоронних органів, чиї дії призвели до порушення прав людини, а також кожного офіцера, який віддав відповідний наказ чи свідомо допустив подібні дії.

Ми збиратимемо ваші підписи, щоб чинити тиск на владу Білорусі з вимогою припинити репресії.