Емір-Усеїн Куку провів більше трьох років під вартою, у сотнях кілометрів від його дружини та двох дітей, через те, що захищав права інших у окупованому Криму. Обвинувачення проти нього є необґрунтованими, але 12 листопада 2019 року його засудили до 12 років колонії суворого режиму за його активізм.

Емір-Усеїн –захищає права кримських татар, корінного народу, до якого він сам належить. Коли Росія окупувала Крим у 2014 році й почала придушувати будь-які спроби мирного спротиву окупації, Емір-Усеїн продовжував робити те, що йому завжди вдавалося найкраще – захищати права людини та допомагати людям. Він почав документувати порушення прав людини, у тому числі насильницькі зникнення, та допомагати тим, хто стикалися із переслідуваннями.

На жаль, його активність не залишилася непоміченою. Одного дня, співробітники російської служби безпеки схопили його на вулиці, посеред білого дня, та почали бити, прямо на очах у перехожих. Після цього його забрали на допит. Через кілька місяців після цього спецслужби влаштували обшук у його будинку. Перевернули всі речі, дуже налякали дітей. В результаті Еміра-Усеїна заарештували.

Після декількох місяців у сімферопольському СІЗО, його етапували до Росії, у Ростов-на Дону, що знаходиться у 700 км від його рідного Криму. Там Емір-Усеїн постав перед військовим судом за сфабрикованими обвинуваченнями. Разом із ним безпідставно обвинувачують ще п’ятьох людей. 12 листопада 2019 року їх визнали винними й засудили:

Мусліма Алієва і Енвера Бекірова – до 19 і 18 років колонії суворого режиму. Вадима Сірука, так само як і Еміра-Усеїна, – до 12 років колонії суворого режиму. Арсена Джеппарова – до 7 років колонії. Рефата Алімова – до 8 років колонії.

Емір-Усеїн потребує нашої допомоги. Російська влада хоче змусити його замовкнути, але ми можемо стати його голосом. Закличте Росію звільнити Еміра-Усеїна негайно, щоб він зміг возз’єднатися зі своєю родиною та повернутися до рідного Криму.

Ваше звернення буде направлено до Генерального прокурора Російської Федерації. Ознайомитись із текстом звернення можна тут.