Унаслідок російського обстрілу 8 липня найбільша в Україні лікарня зазнала значних пошкоджень, частково зруйновано медичний центр у Києві, десятки цивільних загинули по всій країні

8 липня російська армія здійснила собливо масовані ракетні атаки на Україну й зокрема Київ. Унаслідок цього загинули десятки цивільних осіб та були пошкоджені медичні установи в Києві, зокрема п’ять корпусів найбільшої у країні дитячої лікарні «Охматдит».

Реагуючи на ці новини, Марі Стразерс, директорка Amnesty International у регіоні Східної Європи та Центральної Азії, заявила: «Руйнування лікарень, а також житлових будинків і найважливіших об’єктів інфраструктури викликає надзвичайне обурення, і будь-які дії, спрямовані проти цивільних осіб або нехтування їхньою безпекою, повинні бути однозначно засуджені. Докази, які зараз широко доступні і які частково перевірили експерт(к)и Amnesty International, зокрема відеозаписи удару, що зруйнував дитячу лікарню «Охматдит» у Києві, послідовно вказують на те, що лікарня була уражена російською крилатою ракетою, що влетіла в Україну. Спроби Росії перекласти провину на українську протиповітряну оборону демонструють бездушну зухвалість, яка має на меті уникнути відповідальності Росії за вбивства цивільних осіб та знищення медичних закладів.

Жахливі кадри, які ми сьогодні побачили з місць двох хвиль атак у Києві, є нагадуванням про жорстокість російської агресії проти України. Кількість жертв серед мирного населення по всій країні постійно зростає, зокрема внаслідок ракетних ударів, завданих сьогодні ж по Кривому Рогу, Покровську, Дніпру, Краматорську та Слов’янську.

Ці криваві й жорстокі вчинки не припиняться доти, доки ті, хто скоює злочини за міжнародним правом, не знатимуть, що вони нестимуть індивідуальну відповідальність. Цей трагічний день має стати ще одним тривожним сигналом для всієї міжнародної спільноти про необхідність негайних та ефективних дій для того, щоб справедливість була досягнута».

Додаткова інформація

За даними української влади, сьогодні Росія випустила понад 40 ракет по населених пунктах по всій Україні.

Станом на ранок 9 липня щонайменше 28 цивільних загинули в Києві, іще понад 100 отримали поранення. У Кривому Розі загинуло щонайменше 10 цивільних осіб і 47 отримали поранення. В інших містах країни також повідомляють про поранених.

Перший ракетний удар по Києву зруйнував значну частину найбільшої в Україні дитячої лікарні «Охматдит», пошкодивши п’ять корпусів. Наступним ударом було частково зруйновано медичний центр, де розташовувалися клініка «ADONIS» та приватний пологовий будинок «Isida», e результаті чого загинуло щонайменше дев’ятеро людей. У ході розбору завалів кількість жертв зростає.