Еміра-Усеїна Куку засудили до 12 років суворого режиму за те, що захищав права кримських татар

12 листопада 2019

Сьогодні, 12 листопада, Військовий суд Південного округу РФ визнав кримськотараського активіста Еміра-Усеїна Куку винним в організації діяльності терористичної організації та спробі повалення влади і засудив його до 12 років колонії суворого режиму.

❗️Російський суд у Ростові-на-Дону засудив Еміра-Усеїна Куку до 12-ти років колонії суворого режиму. Разом із ним…

Posted by Oksana Pokalchuk – head of Amnesty International Ukraine on Tuesday, November 12, 2019

Реагуючи на це рішення, Amnesty International заявила, що російська влада продемонструвала неабияку жорстокість при засудженні кримського правозахисника Еміра-Усеїна Куку та п’яти співобвинувачених до тривалих тюремних термінів за сфабрикованими звинуваченнями та після тривалого несправедливого судового розгляду.

Емір-Усеїн Куку опинився за ґратами лише за те, що виступав за права кримськотатарської громади. Російська влада повинна негайно скасувати несправедливе рішення.

Марі Стразерс

«Це рішення – завершення процесу, який можна охарактеризувати лише як фальшивий суд. Емір-Усеїн Куку та його п’ять співобвинувачених зіткнулися з жорстокою несправедливістю. Їх перевезли з дому в Криму на російський материк, звинуватили у «терористичних» злочинах і судили у військовому суді», – зазначила Марі Стразерс, директорка Amnesty International у Східній Європі та Центральній Азії.

«Емір-Усеїн Куку опинився за ґратами лише за те, що виступав за права кримськотатарської громади. Він став жертвою репресій окупаційної влади. Російська влада повинна негайно скасувати несправедливе рішення та звільнити Еміра-Усеїна, Мусліма Алієва, Вадима Сірука, Енвера Бекірова, Рефата Алімова та Арсена Джеппарова, засуджених сьогодні», – Марі Стразерс.

Разом із Еміром-Усеїном Куку сьогодні виголошували вирок іще п’ятьом кримським татарам. Усіх їх визнали винними.

• Мусліма Алієва засудили до 19 років колонії суворого режиму.

• Енвера Бекірова – до 18 років колонії суворого режиму

• Вадима Сірука, так само як і Еміра-Усеїна – до 12 років колонії суворого режиму.

• Рефата Алімова – до 8 років колонії.

• Арсена Джеппарова – до 7 років колонії.

Усім шістьом також призначили рік обмеження волі після звільнення. Окрім цього, вони не зможуть переїжджати і зобов’язані будуть відмічатись у поліції. Вирок може бути оскаржений протягом десяти днів.

Емір-Усеін Куку – правозахисник і видатний член місцевої кримськотатарської громади у Криму. Після анексії Криму Росією 2014 року він приєднався до контактної групи Криму з прав людини, викривав докази примусу та загрози членам громади. У лютому 2016 року його заарештували і звинувачений в тому, що він був членом ісламістського руху «Хізб ут-Тахрір», забороненого як «терористичний» у Росії, але не в Україні.