Чилі: Amnesty International оголошує дослідницьку місію з документування грубих порушень прав людини

25 жовтня 2019

Amnesty International уважно стежить за ситуацією в Чилі і найближчим часом направить свою кризову групу для документування порушень прав людини і можливих злочинів з точки зору міжнародного права, скоєних під час режиму надзвичайного стану та комендантської години, введеної у країні цього тижні.

Світ спостерігає за Чилі. Ми направляємо нашу регіональну кризову групу, яка працюватиме з нашою командою в Чилі, щоб документувати грубі порушення прав людини і можливі злочини за міжнародним правом, вчинювані державними агентами

Еріка Гевара-Росас, директорка Amnesty International у Північній і Південній Америці

Чилійський уряд повідомив, що на сьогодні в результаті демонстрацій, введення надзвичайного стану і введення комендантської години загинуло 18 осіб. За даними Національного інституту з прав людини (НІПЛ), п’ять із них стали загинули від рук сил безпеки. НІПЛ також повідомили, що близько 2600 осіб були затримані, 584 отримали поранення (у тому числі 245 вогнепальних), серед інших грубих порушень прав людини.

Регіональна кризова група Amnesty International збере свідчення і вивчить документи, що підтверджують свідчення про порушення прав людини та можливі порушення міжнародного права, аби підтримати постраждалих і вимагати від держави гарантувати справедливий суд, встановлення істини, відшкодування збитків та неповторення.

По каналах, які вона надала чилійському громадянському суспільству, організація “Міжнародна амністія” отримала сотні скарг на серйозні порушення прав людини, які варіюються від надмірного застосування сили до тортур, незаконних рейдів та довільних затримань. Цифрові експерти Amnesty International аналізують фото-і відеодані, отримані до сих пір.

“Ми знову закликаємо президента Себастьяна Піньєру припинити жорстокі репресії щодо тих, хто сьогодні здійснює своє законне право на мирний протест. Незважаючи на примирливі заяви, вибачення і неадекватні заходи, агресивне розгортання поліції і військових на вулицях продовжує пригнічувати населення”,-сказала Еріка Гевара-Росас.

“Чилійський уряд має зосередити всі свої зусилля на те, щоб дійсно прислухатися до вимог народу і реагувати на них, а також на проведенні суттєвих структурних перетворень, необхідних для того, щоб населення Чилі могло користуватися своїми правами людини в умовах рівності і жити гідно.”

Ви також можете відправити докази можливих порушень прав людини в Amnesty International:

Whatsapp: +52 55 6217 0608

E-mail: [email protected];

Twitter: #EvidenciaCrisisChile