Amnesty International запустила власний ігровий додаток про права людини

Amnesty International створила ігровий застосунок, аби освіта з прав людини стала ще доступнішою.

Rights Arcade – безкоштовний ігровий додаток, мета якого – розповісти наступному поколінню правозахисників та правозахисниць про такі права, як свобода вираження думок і свобода мирних зібрань.

Rights Arcade – перший ігровий застосунок в історії Amnesty – призначений для зміцнення руху за права людини за допомогою освіти, орієнтованої на конкретні дії.

Однією з ключових особливостей Rights Arcade є самостійний підхід, який дозволяє гравцям/гравчиням учитися, міркувати й діяти у своєму темпі, проходячи історії у грі.

«Ця гра була розроблена для того, щоб розширити можливості і спонукати людей у всьому світі, особливо молоду аудиторію, дізнаватися про права людини в цікавій форматі», – розповіла Аньєс Калламар, генеральна секретарка Amnesty International.

«Молодь відіграє ключову роль у формуванні сьогоднішнього й майбутнього порядку денних у сфері прав людини. Взаємодія з ними в тих місцях і умовах, де вони й так регулярно співіснують, є ключем до створення можливостей для нових поколінь активістів/ок і розширення їхніх можливостей боротися за права людини та захищати їх зараз і в майбутньому».

Суть ігрового застосунку полягає в тому, гравці/гравчині здійснюють подорож до через досвід трьох реальних людей:

  • Ахмеда Кабіра Кішора –карикатуриста, якого несправедливо звинуватили відповідно до Закону про цифрову безпеку в Бангладеш;
  • Цзань Цзан – незалежної журналістки, яку засудили до чотирьох років тюремного ув’язнення за репортажі про COVID-19 у Китаї;
  • Панусая Сітіджіраваттанакулактивістки студентського руху, якій пред’явили понад 25 звинувачень за мирні протести в Таїланді.

Історії у грі, натхненні реальними подіями та змінені під застосунок, визначаються вибором гравця/гравчині.

Користувач(ка) отримує можливість пережити досвід трьох центральних персонажів/ок, приймаючи рішення, засновані на власному розумінні прав людини, і тим самим усвідомлюючи, як концепція прав людини реалізується в повсякденному житті.

Наразі додаток доступний чотирма мовами: англійська, спрощена китайська, тайська і корейська.