Amnesty International вимагає зняти всі обвинувачення з Джуліана Ассанжа й зупинити його екстрадицію

21 лютого 2020

Влада США повинна зняти всі звинувачення у шпигунстві та інші пов’язані з цим обвинувачення, пред’явлені Джуліану Ассанжу в рамках запиту США про екстрадицію, щоб забезпечити його негайне звільнення. Про це Amnesty International заявила напередодні слухань щодо екстрадиції Ассанжа, призначених на 24 лютого.

У разі якщо звинувачення не будуть зняті, владі Великобританії слід вжити всіх можливих заходів для того, щоб не допустити екстрадиції Джуліана Ассанжа в США, де існує реальна загроза того, що його права будуть порушені.

«Безперервне переслідування Джуліана Ассанжа владою США за оприлюднення розсекречених документів, у тому числі про можливі військові злочини американських військових — не що інше, як справжнісінький наступ на право на свободу вираження думок», — вважає Массімо Моратті, заступник директора Amnesty International у Європі.

«Потенційний негативний вплив такого переслідування на журналістів/-ок та інших осіб, які з надійних джерел публікують інформацію, що викриває протиправні дії офіційних осіб, може серйозно позначитися на праві людей знати, до чого причетна влада. Із Ассанжа слід зняти всі звинувачення за подібні дії», – зазначив Массімо Моратті.

Потенційний негативний вплив такого переслідування на журналістів/-ок та інших осіб, які з надійних джерел публікують інформацію, що викриває протиправні дії офіційних осіб, може серйозно позначитися на праві людей знати, до чого причетна влада

Массімо Моратті

Організація прийшла до висновку, що Джуліана Ассанжа звинуватили через публікацію розсекречених документів у ході його роботи в Wikileaks. Подібні дії, по суті, не повинні бути покарані, оскільки не виходять за рамки повсякденної діяльності журналіста, що займається розслідуваннями в рамках своєї професії.

«Усі звинувачення, що послужили підставою для запиту США про екстрадицію, слід зняти, що дозволить негайно звільнити Джуліана Ассанжа. Якщо звинувачення не будуть зняті, на владу Великобританії лягає явне й недвозначне зобов’язання не висилати журналіста до США, де його права можуть бути порушені», — переконаний Массімо Моратті.

«У США Джуліана Ассанжа можуть позбавити волі на умовах, які можна прирівняти до тортур і жорстокого поводження, у тому числі помістити у тривале одиночне ув’язнення. Загроза несправедливого судового розгляду носить цілком реальний характер, враховуючи цілеспрямовану публічну кампанію проти журналіста, розв’язану на найвищому рівні влади, через яку його право на презумпцію невинності виявилося серйозно підірваним», – додав він.