Знай свої права: Анджеліна Джолі та Amnesty International випустять спільну книгу для підлітків

14 жовтня 2020

Amnesty International та Анджеліна Джолі оголосили про підготовку спільної книги для підлітків, яка розповість про їхні права та як їх оберігати й реалізовувати, незалежно від обставин і місця проживання.

Автори книги «Знай свої права (і заявляй про них)» працюють над виданням спільно із дітьми, молодими людьми та адвокатинею з прав дитини Джеральдін ван Бюрен — однією з авторок Конвенції ООН про права дитини. Ідея створити видання виникла через спільне занепокоєння тим, що діти та дорослі часто не поінформовані про власні права, а тому залишаються беззахисними під час їх порушення.

Книгу вперше опублікують у вересні 2021 у Британії. Видання виходить у час безпрецедентних дитячих протестів по всьому світі: на вулиці та онлайн, проти кліматичної кризи, расизму, гендерної нерівності та інших глобальних проблем.

«Сьогодні молоді люди готові змінювати світ. Але на їхньому шляху стоять дезінформація дорослих, недостатня обізнаність про права та незнання того, як застосовувати ці права у власних країнах і обставинах. Ми маємо розширити їхні можливості та надати їм інструменти для посилення боротьби. Amnesty, Джеральдін і я сподіваємося передати ці книги у руки молодих людей, аби ті могли носити їх з собою та використовувати. Ці книги мають не просто інформувати, але й активізовувати і захищати там, де це необхідно», — повідомила голлівудська акторка Анджеліна Джолі.

Книга звертається до дітей старше 13 років і розповідає про основні групи прав та шляхи їх застосування у реальному світі щодо таких питань як свобода слова, гендерна та расова рівність, здоров‘я, клімат та стале довкілля. Кожна група прав ілюструється реальними історіями дітей-активістів з усього світу та супроводжується їхніми словами.

Видання також розповідатиме дітям, як можна претендувати на власні права — через агітацію та протестування, освіту і самоосвіту, орієнтацію у законодавстві та боротьбу з несправедливістю вдома, у школі чи у громаді, на національному та міжнародному рівнях.

«Ми в Amnesty раді спільній праці з Анджеліною Джолі, Джеральдін ван Бюрен та молодими людьми з усього світу над створенням цієї потужної книги. Цей проект був необхідний, тому що Конвенція ООН про права дитини надала дітям унікальний набір прав», — сказав Нік Паркер, видавець та голова департаменту з літературних зв‘язків у Amnesty International.

14-річний Дуан, представник корінного населення Арренте та Гаррва з Австралії, історія якого згадується у книзі, сказав:

«У Австралії були викрадені покоління дітей і уряд досі забирає дітей корінного населення у їхніх батьків. Ця історія боротьби та протистояння живе у нас. Вона тече у наших жилах. Ми маємо вивчати свої права у школі і вдома і ділитися з усіма тим, що продовжує відбуватися з такими дітьми, як ми. Ми повинні знати наші права, аби мати можливість боротися за краще майбутнє».

Додаткова інформація

Книгу “Знай свої права (та заявляй про них)” надрукує видавництво Andersen Press разом з іншими виданнями на міжнародному рівні у Великобританії у вересні 2021 році. Додаткова інформацію за лінком.