Роскомнадзор вимагає від Youtube видалити відео про Еміра-Усеїна Куку

Російський медіа-регулятор Роскомнадзор наказав онлайн-хостингу YouTube видалити відео про ув’язненого за сфабрикованими звинуваченнями кримського правозахисника Емір-Усеїна Куку.

У відповідь на цю новину директорка Amnesty International Ukraine Оксана Покальчук заявила:

«YouTube не має враховувати незаконні вимоги Росії. Придушення свободи слова в Криму після його окупації та незаконної анексії Росією є жахливим і жорстоким, і YouTube не повинен підтримувати репресії кримських активістів російською державою. Російська влада не тільки переслідує кримськотатарську громаду та всіх незгодних, вона тепер прагне стерти з інформаційного простору повідомлення ЗМІ про кримського правозахисника, якого вона три роки тому кинула за грати і тепер військовий суд його судить за сфабрикованими звинуваченнями у «тероризмі».

Youtube має виконувати свої обов’язки відповідно до міжнародних стандартів з прав людини і відхилити вимоги російського уряду щодо запровадження цензури. Цінності компанії YouTube включають захист свободи слова та свободи інформації, і ми сподіваємося, що компанія буде діяти у відповідності з цими цінностями та не стане видаляти відео

– Оксана Покальчук

Видалення відеозапису також було б величезним ударом для родини Еміра-Усеїна Куку, яка постраждала від залякування з боку поліції та ФСБ, а також тиску з боку де-факто влади Криму».

16 лютого 2016 року Еміра-Усеїна Куку та ще п’ятьох людей затримали за звинуваченням у приналежності до Хізб ут-Тахрір — мусульманської організації, яка заборонена у Росії, але легально діє на території України і багатьох інших держав. Емір-Усеїн Куку та інші затримані заперечують членство у цій організації. Російські органи влади не змогли надати жодні докази, які б свідчили, що Емір-Усеїн Куку та інші планували будь-які акти насильства або брали участь у будь-якій злочинній діяльності.