Всеукраїнське Змагання для шкіл і вишів у рамках Марафону написання листів-2021

Ви навчаєтесь або викладаєте у школах чи вишах? Прагнете змінити світ на краще? І вам кортить дізнатися, хто ж найактивніше серед учнівства та студентства захищає права людини? Тоді ви у правильному місці!

МАРАФОН НАПИСАННЯ ЛИСТІВ – це найбільша у світі щорічна кампанія міжнародної правозахисної організації Amnesty International.

У ЧОМУ СУТЬ ЗМАГАННЯ

Amnesty International започаткувала Змагання найактивніших учасників/ць Марафону, аби мотивувати заклади освіти України долучатися до найбільшої правозахисної події у світі. Завдяки участі у Змаганні студентство, учнівство та вчительство зможуть не лише поборотися за звання найбільш активних учасників/ць Марафону, а й більше дізнатися про права людини в Україні та світі й отримати унікальні призи від Amnesty International. Команди-переможниці від ЗВО зможуть обмінятися досвідом із закордонною активістською секцією Amnesty International, а до найактивнішої школи Змагань приїдуть експерт(к)и Amnesty International Ukraine з унікальною лекцією про права людини й подарунками. Усі команди також отримають офіційні подяки від Amnesty International Ukraine, що засвідчать участь у Марафоні написання листів.

УМОВИ ЗМАГАННЯ

Заявку на участь можуть подати будь-які школи та ЗВО, проте, за умови перемоги, гарантувати обмін досвідом із закордонною активістською секцією Amnesty International, а також приїзд експертів(ок) Amnesty International Ukraine з унікальною лекцією про права людини й подарунками ми можемо лише тим школам та ЗВО, які зареєстровані та діють на підконтрольних Україні територіях. Для цього:

• Організуйте команду до трьох осіб від 18 років (для ЗВО) і команду з мінімум двох осіб під менторством особи від 18 років (для шкіл)

Зареєструйте вашу команду за посиланням (УВАГА: обов’язково відмітьте в анкеті, що берете участь у Змаганнях. Достатньо зареєструвати ОДНУ людину з команди)

• Пройдіть спеціальний тренінг від команди Amnesty International в Україні (деталі про нього ми надішлемо після реєстрації)

• Проведіть один або кілька заходів, присвячених Марафону написання листів

• Зберіть якомога більшу кількість Листів солідарності (для шкіл) та Петицій (для ЗВО) й надішліть їх нам до 24 грудня включно.

• Опублікуйте декілька фотографій зі свого заходу (або заходів) під хештегами #змаганняМНЛ2021 та #МарафонНаписанняЛистів в соцмережах та відмітьте Amnesty International Ukraine (Facebook, Instagram, Twitter, Telegram, TikTok)

Усі необхідні матеріали ми надішлемо окремим листом після вашої реєстрації.

ЯКІ ПРИЗИ ОТРИМАЮТЬ КОМАНДИ-ПЕРЕМОЖНИЦІ?

Найкращі серед шкіл:

Перше місце — унікальна експертна лекція про права людини від команди Amnesty International Ukraine, відзнаку про перемогу, брендовані подарунки Amnesty International. Перше місце отримають дві команди від шкіл: однією буде та, що зібрала найбільшу кількість листівок, іншою – та, що матиме найвищий коефіцієнт співвідношення кількості учнівства до кількості зібраних листів

Друге і Третє місця – брендовані подарунки від Amnesty International та відзнаки про перемогу

Найкращі серед ЗВО:

Перше місце – поїздка в одну з європейських країн* та унікальний обмін досвідом із місцевою активістською секцією Amnesty International для команди до трьох осіб, відзнака про перемогу, брендовані подарунки Amnesty International

Друге і Третє місця – брендовані подарунки від Amnesty International та відзнаки про перемогу

ТЕРМІНИ ЗМАГАННЯ

• Заходи в рамках Змагання мають відбуватися з 15 листопада до 12:00 20 грудня

• Надсилання зібраних листів/петицій має відбутися не пізніше 24 грудня

• Оголошення команд-переможниць – 27 грудня

*Поїздка буде організована за умов, що карантинні обмеження дозволятимуть подорож, а команда-переможниця матиме всі необхідні документи, включно з сертифікатами про вакцинацію. У випадку, якщо карантинні обмеження не дозволятимуть організувати поїздку, Amnesty International подарує команді-переможниці інші цінні призи після окремого обговорення.