Відповідь Amnesty International на звинувачення Держдепу США в антисемітизмі

22 жовтня 2020

Звинувачення Amnesty International в антисемітизмі зі сторони Держдепартаменту США – безпідставні і ставлять під загрозу захист прав людини.

У відповідь на новини про те, що Державний департамент США з ініціативи держсекретаря Майка Помпео може класифікувати кілька неурядових організацій як антисемітські й закликати уряди всього світу припинити їх фінансування, Боб Гудфеллоу, тимчасовий виконавчий директор Amnesty International США, заявив:

«Безпідставні звинувачення держсекретаря Помпео – це ще одна спроба змусити замовкнути й залякати міжнародні правозахисні організації. Адміністрація США поширює дезінформацію і працює над підривом діяльності тих, хто захищає права людини. Amnesty International США виступає категорично проти антисемітизму та будь-яких форм ненависті в усьому світі й буде продовжувати захищати кожну людину, чиї права на справедливість, свободу, правду й гідність опинилися під загрозою. Ми рішуче заперечуємо будь-які звинувачення в антисемітизмі.

Адміністрація США поширює дезінформацію і працює над підривом діяльності тих, хто захищає права людини

Боб Гудфеллоу, тимчасовий виконавчий директор Amnesty International США


Наша правозахисна діяльність, а також весь рух за права людини сьогодні існують завдяки діям міжнародної спільноти після Голокосту. Народи об’єдналися і сказали: «більше ніколи». Ніколи більше не відбудеться звірств, подібних до тих, які були здійснені під час Голокосту, тому що тепер уряди визнають, що кожна людина наділена рівними правами.

Загальна декларація прав людини, основоположний документ для нашої роботи і наш дороговказ, з’явилася саме як відповідь на звірства, вчинені проти єврейського народу. Звинувачення в антисемітизмі – це відверта образа для будь-кого, хто вірить у рух за права людини.

Ми виступаємо за звільнення єврейських в’язнів совісті, засуджуємо терористичні акти проти єврейських громад і закликаємо уряди засудити неонацистські та інші людиноненависницькі групи в США і в усьому світі. Ми глибоко стурбовані тим, що змішування антисемітизму з законною критикою політики уряду Ізраїлю завдає шкоди не тільки боротьбі з серйозними злочинами відповідно до міжнародного права, а й зусиллям для боротьби з антисемітизмом, а також може спонукати інші країни робити такі необгрунтовані заяви.

Amnesty International США критикує уряди та їхню політику, ґрунтуючись на міжнародних законах і стандартах у галузі прав людини. Відповідно, ми засуджуємо створення єврейських поселень на окупованих палестинських територіях, тому що вони є незаконними і завдають великої шкоди палестинському населенню. Наші дослідження постійно показують тісний зв’язок між ізраїльськими поселеннями та порушенням прав палестинців/-ок у всіх аспектах їхнього життя. Рух Amnesty International не залежить від будь-якої ідеології, уряду, віросповідання чи релігії. Наші розслідування та заяви про порушення прав людини, вчинені Ізраїлем, співмірні з реакцією на порушення, які вчиняють інші країни Близького Сходу: Єгипет, Сирія, Саудівська Аравія, ОАЕ, Ірак, Іран і Бахрейн.

Ми знаємо, що уряди багатьох країн, включно зі Сполученими Штатами, воліли б, щоб учинені ними порушення прав людини лишалися в тіні. Викликає занепокоєння те, що держсекретар Помпео приєднується до списку людей і урядів, які використовують звинувачення в антисемітизмі, щоб спробувати приховати порушення прав людини.

Будь-який процес, спрямований на встановлення справедливого і стійкого миру в Ізраїлі й державі Палестина, повинен включати припинення систематичних порушень прав людини, демонтаж незаконних ізраїльських поселень, а також правосуддя і відшкодування шкоди постраждалих від злочинів відповідно до міжнародного права. Цього вимагають міжнародні норми, подобається це держсекретареві Помпео чи ні».