Угорщина: рішення позбавити трансгендерних людей права на законне визнання статі – це «крок назад у середньовіччя»

19 травня 2020

Після сьогоднішнього голосування в парламенті за новий закон, який забороняє юридичне визнання трансгендерних людей та інтерсекс-людей в Угорщині, дослідниця Amnesty International Кріштіна Тамаш-Сарой заявила:

«Це рішення штовхає Угорщину назад у середньовіччя і є зневагою прав трансгендерних та інтерсекс-людей. Це не тільки піддасть їх подальшій дискримінації, але й поглибить і без того нетерпиме і вороже середовище, із яким стикається ЛГБТІ-спільнота».

«Украй важливо, щоб комісар Угорщини з основоположних прав ужив термінових заходів і закликав Конституційний суд переглянути й оперативно анулювати жахливі положення цього Закону.

Гендерна ідентичність кожної людини повинна бути юридично визнана, і кожному та кожній має бути дозволено змінювати своє юридичне ім’я та гендерні маркери на всіх офіційних документах».

Додаткова інформація

Цей закон, який підтримали сьогодні, є останнім кроком до обмеження прав трансгендерних та інтерсекс-людей. Цей законопроєкт отримав широку критику як усередині країни, так і на міжнародному рівні.

Публічну заяву Amnesty International (англ.) можна знайти за посиланням.

Закон вимагає реєструвати стать людини після народження в Національному реєстрі народжень, шлюбів і смертей, який згодом не може бути змінений. Це означає, що ідентифікаційні документи окремих осіб будуть містити одну й ту ж незмінну інформацію, що обмежує трансгендерних та інтерсекс-людей від реєстрації їхніх імен та отримання документів, що відповідали б їхній гендерній ідентичності.