США: рішення Трампа щодо виходу з Паризької кліматичної угоди – це зневага до мільйонів життів.

5 листопада 2019

Реагуючи на новини про намір Дональда Трампа офіційно вийти з Паризької кліматичної угоди, що зробить США єдиною країною у світі, яка зробила цей крок, генеральний секретар Amnesty International Кумі Найду зазначив:

«Подальші егоїстичні, безрозсудні та жахливі намагання вивести США з Паризької Угоди є найбільш руйнівними діями за весь час президентства Трампа».

«Президент Трамп може вірити, що його відданість викопному паливу завоює йому голоси виборців, але вона також коштуватиме життів. Ставлячи свою власну програму над потребами жителів/ьок Землі, він навмисно руйнує міжнародні спроби порятунку людства».

«Кліматична катастрофа є однією з найбільших загроз правам людини в наш час – її наслідки призводять до голоду, бідності та безпритульності по всьому світу. Як країна, що є другою e світі за викидами вуглецю, США мають грати провідну роль у запобіганні катастрофи прав людини, яка буде неминучою, якщо рівень викиду парникових газів не буде суттєво знижено».

«Виходом із Паризької Угоди, президент Трамп надсилає чітке послання сотням мільйонів людей, чиє виживання є під загрозою через кліматичну кризу: його не цікавить, житимуть вони чи помруть».

Довідка

Президент Трамп починає процес офіційного виходу з Паризької кліматичної угоди, що триватиме один рік. Він зможе завершити вихід лише наступного дня після виборів президента США у листопаді 2020 року.

Ця угода є найбільш амбітним договором щодо зміни клімату, вона була ратифікована 125-ма країнами та набрала чинності в листопаді 2016 року. Згідно з Паризькою угодою США зобов‘язалися до 2025 року знизити рівень викидів на 26-28% нижче порівняно з 2005 роком.

Очікується, що, якщо не докласти значних зусиль для її запобігання, зміна клімату може спричинити 250 000 смертей через малярію, недоїдання, діарею та наслідки спеки. Більше мільярда людей відчує серйозне зменшення водних ресурсів зі зростанням глобальної середньої температури на 2°C. Ці зміни збільшать кількість людей, яким загрожуватиме голод, до щонайменше 600 мільйонів до 2080 року і спричинять вимушене переселення щонайменше 330 мільйонів людей через повені.

Сотні мільйонів людей будуть позбавлені їхніх прав на життя, здоров‘я, їжу, воду та житло. Негативних наслідків, імовірно, непропорційно зазнають люди, що живуть у бідності, особливо жінки та дівчата, корінні народи та інші групи, що зазнають дискримінації.