США: влада не виконує свої зобов’язання щодо захисту постраждалих від домашнього насильства

24 жовтня 2019

Нова доповідь Amnesty International засвідчує неефективність системи правосуддя в Луїзіані (США) щодо захисту постраждалих від домашнього насильства та насильства з використанням зброї.

Доповідь «Розрізнені та нерівні: система правосуддя в Луїзіані (США) не виконує своїх зобов’язань щодо захисту постраждалих від насильства з боку інтимних партнерів» (англ. Fragmented and Unequal: A justice system that fails survivors of intimate partner violence in Louisiana, USA) базується на близько 100 інтерв’ю, у тому числі з держслужбов(и)цями, організаціями громадянського суспільства, і людьми, що безпосередньо постраждали від насильства з боку інтимного партнера з застосуванням вогнепальної зброї.

Дослідницька команда Amnesty International зосередилася на Луїзіані, тому що за останні чотири роки в цьому штаті було внесено ряд відповідних змін у законодавство щодо володіння вогнепальною зброєю та домашнього насильства. Окрім того, штат тривалий час має один із найвищих показників убивств за участі інтимних партнерів у США.

Amnesty International дійшла висновку, що дії поліції, прокуратури і судів часто невідповідні, більше того, іноді навіть ставлять під загрозу життя постраждалих від насильства. Зокрема, ідеться про недостатньо серйозне ставлення до насильства й навіть арешти самих постраждалих, що звертаються по допомогу. Колір шкіри, відсутність документів і приналежність до ЛГБТ+ або/та корінних народів ще більше підвищують ризики для постраждалих.

ЗВАНТАЖИТИ ДОПОВІДЬ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ МОЖНА НИЖЧЕ

Download