Рішення ЄСПЛ: влада Азербайджану переслідувала Хадіджу Ісмаїлову за її журналістську діяльність

27 лютого 2020

У відповідь на сьогоднішнє рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) у справі «Ісмаїлова проти Азербайджану» на користь журналістки Хадіджи Ісмаїлової, заступник директора Amnesty International по Східній Європі та Центральній Азії Денис Кривошеєв заявив:

«Справа Хадіджі Ісмаїлової, видатної журналістки, яка відбула тюремне ув’язнення за неправдивим звинуваченням, стало уособленням переслідування критичних голосів в Азербайджані. Суд визнав порушення її прав на свободу і презумпцію невинності, постановивши, що влада має намір змусити її замовкнути й покарати її за журналістську діяльність».

«Хадіджа продовжує стикатися з несправдливістю з боку влади Азербайджану. У неї лишається судимість, щодо неї діють довільно введені обмеження, включно з забороною на виїзд за кордон», — додав Денис Кривошеєв.

«Ми закликаємо владу Азербайджану зняти всі незаконні обмеження, скасувати винесені Хадіджі Ісмаїловій обвинувальні вироки і виконати рішення суду про виплату їй компенсації. Вони також повинні припинити зловживати законом для політично мотивованих переслідувань, спрямованих на те, щоб змусити замовкнути мирних критиків/-инь».

Додаткова інформація

У своєму рішенні від 27 лютого ЄСПЛ дійшов висновку, що дії влади Азербайджану щодо Хадіджі Ісмаїлової «були продиктовані неналежними мотивами й показали, що фактичною метою було змусити її замовкнути й покарати її за журналістську діяльність».

Хадіджа Ісмаїлова, яка працювала в Бакинському бюро Azadliq Radio, Азербайджанській службі Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода, була заарештована в грудні 2014 року і засуджена у вересні 2015 року до семи з половиною років позбавлення волі за помилковими звинуваченнями, включно з ухиленням від сплати податків і «зловживання повноваженнями». Верховний суд скасував її вирок за деякими звинуваченнями в травні 2015 року і скоротив термін її ув’язнення до трьох років умовно з випробувальним терміном, після чого вона була умовно звільнена. Три з половиною роки по тому її засудження за рештою сфабрикованих звинувачень не було скасовано, і вона, як і раніше, перебуває під забороною на поїздки.

Amnesty International визнала її в’язнем совісті.