Рішення Дональда Трампа відкликати фінансування ВООЗ може коштувати багатьох життів

29 травня 2020 року

Після заяви Президента Трампа сьогодні вдень про те, що Сполучені Штати припиняють свої відносини з Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я, Джоан Лін, національна директорка з адвокації та урядових справ Amnesty International у США, зазначила:

«Рішення президента Трампа розірвати зв’язки з Всесвітньою організацією охорони здоров’я – бездушний крок, що поставить під загрозу світові зусилля з викорінення COVID-19. Пандемія, що трапляється раз на століття, – не час, аби грати в політику. Оскільки світ об’єднується для боротьби з цією пандемією, деякі країни збільшують свої фінансові внески до ВООЗ. США одноосібно розривають зв’язки з ВООЗ. Це смертельно небезпечно.

«У той час як люди по всій країні оплакують вбивство Джорджа Флойда, президент не згадує про біль, заподіяний його сім’ї та громадам по всій країні. Він вважає за краще сіяти розкол і ненависть у себе вдома й атакувати єдину міжнародну організацію охорони здоров’я, яка прагне викорінити COVID-19».

Ця заява послідувала за листом, який Amnesty США направили до Конгресу у квітні, висловлюючи занепокоєння з приводу рішення президента Трампа припинити фінансування ВООЗ.