#ПротидійНенависті: кампанія до дня проти біфобії, гомофобії і трансфобії

13 травня 2020

​​До дня протидії біфобії, гомофобії і трансфобії 17 травня ми розпочинаємо кампанію #ПротидійНенависті, покликану привернути увагу до проблеми кваліфікації злочинів із мотивів ненависті до ЛГБТІ-спільноти. 

Стаття 161 Кримінального кодексу є ключовою для покарання злочинів на ґрунті ненависті. Утім, через те, що сексуальна орієнтація, гендерна ідентичність та статеві ознаки не входять у перелік мотивів, злочини проти ЛГТІ часто кваліфікують за іншими статтями. Це призводить до того, що держава просто «не помічає» бі-/гомо-/трансфобію, а постраждалі, зрештою, не можуть добитися справделивості.

У рамках кампанії #ПротидійНенависті ми закликаємо:

Внести зміни до статті 161 Кримінального кодексу і включити сексуальну орієнтацію, гендерну ідентичність і статеві характеристки в перелік ознак, за якими можлива дискримінація. Забезпечити, щоб будь-який мотив ненависті, у тому числі заснований на реальній або передбачуваній сексуальній орієнтації, гендерній ідентичності та/або статевих характеристиках постраждалої особи, враховувався на всіх етапах розслідування й судового розгляду.

Забезпечити, щоб державні посадові особи публічно визнавали серйозність дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності та статевих характеристик, а також необхідність вжиття заходів для її усунення. Украй важливо, щоб посадові особи утримувалися від негативних та принизливих висловлювань на адресу ЛГБТІ людей або одностатевих відносин дорослих людей за взаємною згодою, адже такі висловлювання можуть підживлювати дискримінацію та умовне розділення людей на групи «ми» та «вони» в українському суспільстві.

Усі охочі можуть підтримати ініціативу, поширивши цей матеріал або ж вимоги кампанії під хештегом #ПротидійНенависті