Польща: Закон, що криміналізує сексуальну освіту, – «необдуманий і регресивний» (оновлено)

ОНОВЛЕННЯ: 16 жовтня польський парламент обговорив законопроект і прийняв рішення продовжити обговорення в рамках одного з підкомітетів із кодифікації. Це означає, що за законопроект не будуть голосувати у п’ятницю 18 жовтня в Сенаті, як очікувалося. Хоча це не погана новина, занепокоєння викликає той факт, що більшість депутатів вважають, ніби цей законопроект заслуговує подальшого обговорення.

Перед сьогоднішнім голосування за законопроект, який передбачає, що викладання або навіть сприяння сексуальній освіті для осіб, які не досягли 18 років, є злочином, що карається на строк до трьох років тюремного ув’язнення, директока Amnesty International Польща Драгіня Надаждін заявила:

«Цей необачний та регресивний закон спрятиме поширенню страху і неосвіченості, піддаючи молодих людей ризику. Його вплив буде відчутним далеко поза межами шкільних класів чи аудиторій. Він матиме надзвичайний ефект для вчителів та вчительок, активістів/активісток і навіть для батьків, які хочуть розмовляти зі своїми дітьми про секс.

Сексуальна освіта має вирішальне значення для інформування молоді про своє тіло та важливість таких речей, як здорові стосунки, згода, контрацепція та профілактика захворювань, що передаються статевим шляхом.

зазначила Драгіня Надаждін

«У Польщі, де доступ до абортів є легальним лише в певних обмежених випадках, важливе значення має сексуальна освіта. Цей законопроект, який прирівнює гомосексуальність до педофілії, викриває тривожну гомофобію, що лежить в основі цієї правової ініціативи.

«Політика має бути подалі від шкільних класів і аудиторій, і ми закликаємо народних депутатів відхилити цей закон».