Поліцейські забезпечили захист ТрансМаршу у Києві

25 листопада 2019

23 листопада у Києві, близько 100 людей взяли участь у ТрансМарші, присвяченому дню пам’яті загиблих через трансфобію. Поліція успішно запобігла спробам представників радикальних угруповань зірвати подію.

Цього року ТрансМарш розпочався на Михайлівській площі в центрі Києва хвилиною мовчання, якою відзначили День пам’яті жертв голодоморів. Під час акції активісти та активістки закликали владу здійснити кроки щодо захисту прав трансгендерних людей.

Учасники та учасниці ТрансМаршу були оточені поліцейським кардоном задля захисту від представників радикальних угруповань, що зібрались неподалік та відкрито виступали за ненависть та дискримінацію. Шестеро учасників контр-акції, які намагались напасти на активістів ТрансМаршу, було затримано та складено протоколи за хуліганство.

Через двадцять хвилин після початку акції активісти та активістки продовжили марш центральними вулицями Києва. Колону захищали десятки поліцейських. Були також десятки поліцейських, які патрулювали довколишні вулиці та райони, з яких учасники маршу могли бути атаковані, в тому числі під час повернення з події. Марш зевершився на Поштовій площі.

Високий рівень безпеки Транс-маршу цього року є значним кроком вперед порівняно з аналогічною подією 2018 року, коли поліція не змогла захистити учасників, не вжила заходів проти членів насильницьких груп, які напали на марш, та фактично своїми діями припинила мирне зібрання активістів та активісток за права трансгендерних людей.