Пакистан: безглузді звинувачення восьмирічного хлопчика в богохульстві мають негайно зняти

Восьмирічного індуїстського хлопчика в селі Бхонг в Рахім-Яр-хане, штат Пенджаб, звинуватили в богохульстві, яке може бути покаране обов’язковою смертною карою. Його звинуватили в тому, що він ніби помочився в бібліотеці медресе (релігійної школи), де зберігалися релігійні тексти, що спровокувало напад натовпу на місцевий індуїстський храм. У відповідь на цю новину Ріммел Мохидин, учасник кампанії Amnesty International в Південній Азії, заявив:

«Пакистанські закони про богохульство вже давно використовуються проти меншин, але цей випадок особливо шокує. Окрім забезпечення того, щоб ці безглузді звинувачення були зняті, влада Пакистану повинна негайно забезпечити належний захист хлопчика, його сім’ї та ширшої індуїстської громади. Особи, відповідальні за насильство натовпу, також повинні бути притягнуті до відповідальності.

… ми закликаємо владу терміново скасувати це згубне законодавство. Меншини Пакистану піддаються постійним нападкам – мало що може проілюструвати масштаби переслідування, з яким вони стикаються, краще, ніж восьмирічний хлопчик, якому пред’явили звинувачення, що може призвести до смертного вироку».

Згідно з повідомленнями, хлопчик наразі перебуває під вартою після звільнення під заставу минулого тижня, його ж сім’я переховується. Після звільнення хлопчика натовп напав на місцевий індуїстський храм, у результаті чого члени/кині індуїстської громади були вимушені покинути свої будинки. Станом на зараз 20 людей були заарештовані у зв’язку з нападами, і Національні збори одноголосно прийняли резолюцію, яка засуджує напад на храм. Це повинно призвести до реальних підзвітності та дій.

ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ

Розділ 295C Кримінального кодексу Пакистану (див.стор. 18 залінкованого документа) передбачає обов’язковий смертний вирок за богохульство, хоча неясно, за яким конкретним пунктом було пред’явлено звинувачення хлопчикові.

Закони Пакистану про богохульство є широкими, розпливчастими і примусовими, допускають зловживання і порушують міжнародно-правові зобов’язання Пакистану з поваги й захисту прав людини, включно зі свободою релігії та переконань, а також думок і їх вираження. Додаткову інформацію дивіться тут.

Індус(к)и – найбільша немусульманська меншина Пакистану, що складає, за оцінками, від двох до чотирьох відсотків населення. У грудні 2020 року в Хайбер-Пахтунхве підпалили ще один індуїстський храм. Це сталося після того, як влада на початку цього року призупинила будівництво індуїстського храму і громадського центру у федеральній столиці.