Ліван: щодо вибуху у Бейруті мають провести незалежне та ефективне розслідування

5 серпня 2020

Реагуючи на новини про жахливий вибух у Бейруті, що стався вчора і спричинив загибель десятків людей та поранення ще тисяч, Джулі Верхар, виконуюча обов’язки генерального секретаря Amnesty International, заявила:

«Жахливо бачити руйнівні наслідки вибуху в Бейруті, що стався тоді, як країна вже страждає від численних криз. У цей трагічний час наші думки й серця – із усіма постраждалими та їхніми сім’ями.

Незалежно від того, що могло послужити причиною вибуху, включно з імовірністю небезпечного зберігання великої кількості аміачної селітри, Amnesty International закликає негайно створити міжнародний механізм для розслідування того, як сталася ця трагедія.

Amnesty International також закликає міжнародне співтовариство терміново збільшити гуманітарну допомогу Лівану в цей непростий час, коли країна й так потерпає від економічної кризи та пандемії COVID-19».

Додаткова інформація

Учора (4 серпня) у результаті вибуху в портовому районі Бейрута, (Ліван) загинули щонайменше 100 осіб і ще близько 4000 отримали поранення.

Президент Лівану Майкл Аун заявив, що вибух був викликаний 2750 тоннами аміачної селітри, яка зберігалася на складі з недотриманням правил безпеки. Сьогодні був оголошений офіційний триденний траур, оскільки рятувальники продовжують пошуки тих, хто могли вижити під завалами.

Amnesty International вважає, що міжнародне розслідування, вільне від будь-якого потенційного внутрішньополітичного втручання, необхідне для забезпечення істини, справедливості та відшкодування шкоди всім постраждалим.