КиївПрайд засвідчив готовність України захищати права ЛГБТІ на мирні зібрання, але й оголив проблему насильства

Amnesty International щиро вітає готовність українців і українок, влади та правоохоронних органів підтримувати Марш Рівності ЛГБТІ-спільноти. За останні 6 років проведення прайдів у столиці ми відзначаємо відчутний поступ у зростанні кількості прихильників  і прихильниць ходи та забезпеченні належного захисту громадського порядку поліцією. 

Сьогодні від Золотих Воріт до площі Льва Толстого пройшлися близько 7 тисяч учасників і учасниць ходи. Цього року головна тема КиївПрайдуКраїна для всіх. Закони для життя. Держава для безпеки.

На місці проведення та у прилеглих районах чергували правоохоронці, які по периметру оточили учасників і учасниць ходи та забезпечили супровід колони, аби завадити зіткненням з контрпротестувальниками.

КиївПрайд – це важливий привід закликати владу гарантувати рівність прав ЛГБТІ-спільноти, наголосити на необхідності забезпечити безпечні умови життя для ЛГБТІ, які систематично зазнають утисків, погроз і нападів з боку осіб, що пропагують ненависть і дискримінацію. 

«Представники та представниці ЛГБТІ-спільноти систематично страждають від злочинів на ґрунті ненависті, однак неохоче повідомляють про них, не довіряючи поліції та побоюючись подальших утисків. У разі звернення до правоохоронних органів такі злочини рідко доходять до ефективного розслідування, а порушникам натомість висувають дрібні обвинувачення або їх не висувають взагалі. Це свідчить і про відсутність ефективних законів щодо злочинів на ґрунті ненависті й неготовність поліції належним чином їх розслідувати. Саме тому КиївПрайд має стати поштовхом для якісних і важливих змін, які гарантуватимуть ЛГБТІ-людям безпечні умови життя та рівність прав», — повідомила Оксана Покальчук, директорка Amnesty International в Україні.