Грета Турнберг і рух Fridays for Future отримали нагороду від Amnesty International

16 вересня активістка кліматичного руху Грета Тунберг і рух школярів/-ок Fridays for Future отримали нагороду «Посол совісті» Amnesty International за 2019 рік.

Активізм працює. Отже, те, що я кажу вам робити зараз, це діяти. Тому що ніхто не занадто малий, щоб щось змінити.

Грета Тунберг

Церемонія нагородження пройшла у Вашингтоні, округ Колумбія, США, у той час як подальші заходи були проведені в містах по всьому світу, на честь активістів та активісток руху Fridays for Future.

Отримавши нагороду, Грета Тунберг сказала: «Ця нагорода – для мільйонів людей, молодих людей по всьому світу, які разом складають рух Fridays for Future. Усі ця безстрашна молодь, що бореться за своє майбутнє. Майбутнє, яке вони повинні приймати як належне. Але, з тим, як це виглядає зараз, вони не можуть собі такого дозволити».

«Ми, які разом складаємо рух Fridays for Future, боремося за своє життя. Але не тільки це, ми також боремося за наших майбутніх дітей і онуків, за майбутні покоління, кожну живу істоту на землі, чию біосферу ми поділяємо, чию біосферу ми крадемо, чию біосферу ми руйнуємо. Ми боремося за всіх».

«Активізм працює. Отже, те, що я кажу вам робити зараз, це діяти. Тому що ніхто не занадто малий, щоб щось змінити. Я закликаю всіх вас взяти участь у глобальних кліматичних маршах 20 і 27 вересня».

Грета Тунберг приймає нагороду Amnesty International «Посол совісті» від Кумі Найду в понеділок, 16 вересня 2019 року

Нагорода «Посол совісті» – це вище звання Amnesty International, яким ми відзначаємо людей, що проявили унікальні лідерство і відвагу у відстоюванні прав людини – людей, які діяли по совісті і використовували свої таланти, щоб надихати інших.

Amnesty International вирішила дати премію 2019 року Греті через її зусилля з підвищення обізнаності про кліматичну кризу. Її рішення пропускати школу щоп’ятниці, починаючи з серпня 2018 року, і замість цього протестувати під стінами шведського парламенту, поки він не вжив серйозніших заходів для боротьби з надзвичайною кліматичною ситуацією, – спонукало появу руху Fridays for Future. Із тих пір вона мобілізувала більше мільйона молодих людей з усього світу.

Ця нагорода була вручена напередодні першого світового саміту, присвяченого правам людини та зміні клімату – The Peoples’ Summit on Climate, Rights and Human Survival, в організації якого бере участь Amnesty International. Цей захід відвідає значна кількість молодіжних лідерів/-ок. Мета саміту – мобілізувати правозахисну спільноту для негайних спільних дій у галузі кліматичної справедливості. Разом із активістами/-ками зі 115 країн, що планують провести кліматичні марші 20-27 вересня, ці молодіжні лідери/-ки не збираються послаблювати тиск.

Ця нагорода – для мільйонів людей, молодих людей по всьому світу, які разом складають рух Fridays for Future. Усі ця безстрашна молодь, що бореться за своє майбутнє. Майбутнє, яке вони повинні приймати як належне. Але, з тим, як це виглядає зараз, вони не можуть собі такого дозволити.

Грета Тунберг

«Мільйони людей страждають від катастрофічних наслідків лих, наслідки яких стали набагато гірші через зміну клімату. Саме молоді люди, такі як Грета і ті, хто беруть участь у русі Fridays for Future, доводять, що ми можемо змінитися», – зазначив генеральний секретар Amnesty International Кумі Найду.

«Ці молодіжні лідер/-ки поставили перед собою завдання. У байдужому світі, що прямує до катастрофи, вони виступили в ролі нашого колективного сумління і сказали: «досить». Вони почали вимагати, аби ми перестали ігнорувати масштаби кризи і перестали виправдовуватися, а замість цього розпочали мобілізацію зусиль. Тепер настав час кожномуі кожній із нас слідувати за ними. Нам необхідний масовий рух, якщо хочемо примусити уряди і корпорації до давно назрілих дій».

Нагорода «Посол совісті» була заснована 2002 року для відзначення заслуг окремих осіб і груп, які сприяли захисту прав людини, чинячи відповідно до свого сумління, борючись із несправедливістю і використовуючи свої таланти, аби надихати інших. Серед тих, хто отримали цю нагороду раніше: Нельсон Мандела, Малала Юсафзай, Гаррі Белафонте, Ай Вейвей, молодіжні групи Західної та Центральної Африки, Анжеліка Кідж, рух за права корінних народів у Канаді, Аліша Кіз і Колін Капернік.