Facebook дає впливовим користувач(к)ам свободу дій, щоб переслідувати інших, робити помилкові заяви і підбурювати до насильства

Внутрішні документи, отримані The Wall Street Journal, як повідомляється, показують, що Facebook використовує систему, яка звільняє впливових користувачів/ок від деяких або всіх умов користування платформою. У зв’язку з цією новиною Аньєс Калламар, генеральна секретарка Amnesty International, заявила:

«Ці шокуючі твердження ще раз показують, як Facebook сприяє поширенню шкідливого й образливого контенту по всьому світу. Facebook стверджує, що «не користується ненавистю в корисних цілях». Проте, згідно з документами компанії, які були отримані анонімно, платформа створила систему, яка дає впливовим користувач(к)ам свободу дій, щоб переслідувати інших, робити помилкові заяви і підбурювати до насильства. Меседж від Facebook зрозумілий: якщо ви достатньо впливові, вам усе зійде з рук.

Той факт, що ці внутрішні документи, імовірно, суперечать публічним заявам Facebook, також ставить під сумніви, наскільки ми можемо довіряти компанії й тому, що вони нам говорять.

Зрештою, нам необхідно усунути першопричину цієї проблеми: бізнес-модель Facebook, яка спирається на агресивний збір даних і профілювання у величезних масштабах. Алгоритми Facebook посилюють дезінформацію та поділ контенту, а також розпалюють расизм, тому що такий контент, швидше за все, триматиме нас залученими довше й дозволить збільшувати доходи від реклами.

Необхідне термінове державне регулювання, щоб забезпечити ефективний захист прав людини в онлайн-просторі. Ці розкриття підкреслюють той факт, що ми просто не можемо покладатися на саморегулювання з боку компаній».

Додаткова інформація

Програма «перехресної перевірки» Facebook (X-check), була призначена для забезпечення додаткового рівня внутрішнього контролю, перш ніж Facebook прийме примусові рішення щодо впливових акаунтів.

Тим не менш, The Wall Street Journal отримав документи від інформатора, які припускають, що Facebook не виконав ці перевірки. Повідомляється, що це пов’язано з тим, що Facebook використовував X-Check для «білого списку» впливових користувачів/ок і зробив їх несприйнятливими до будь-яких санкцій, якщо і коли вони порушували умови використання платформи, включно з випадками образливих дій або підбурювання до насильства.

Facebook відповів виданню зазначивши: «Ми видаляємо вміст із Facebook, незалежно від того, хто його публікує, якщо він порушує наші стандарти».