Доповідь: Смертна кара у 2018 році

Сьогодні вийшла глобальна доповідь Amnesty про застосування смертної кари у 2018 році. Цей страшний вид покарання давно не діє в Україні, однак є низка країн, де смертну кару досі застосовують.

Основні тенденції минулого року:

  • Застосування смертної кари знизилося на 31%, досягнувши найнижчого показника за останні десять років.
  • У таких країнах, як Білорусь, Японія, Сінгапур, Південний Судан і США спостерігалося зростання кількості смертних вироків.
  • У Таїланді було відновлено смертну кару. Шрі-Ланка також має намір це зробити.
  • Китай залишається рекордсменом за кількістю смертних вироків. За ним йдуть Іран, Саудівська Аравія, В’єтнам та Ірак.

Нура Хусейн, молода жінка з Судану, була засуджена до смерті у травні 2018 року. Причиною такого вироку стало вбивство чоловіка, з яким дівчину змусили одружитися після того, як він намагався її згвалтувати. Завдяки громадському осуду і зусиллями Amnesty International її смертний вирок було переглянуто, Натомість Нура отримала п’ять років ув’язнення.

Нура розповіла Amnesty International:

Я була в абсолютному потрясінні, коли суддя сказав, що я засуджена до смерті. Я не зробила нічого, щоб заслужити смерть. Я не могла повірити в таку жахливу несправедливість, яка, в першу чергу, стосується жінок

«До цього моменту я б і уявити не могла, що буду засуджена до страти. Моєю першою думкою було: „Як люди себе почувають, коли їм виносять смертельний вирок? Що вони роблять?“. У той час мені було особливо тяжко пережити цей шок, адже моя родина відмовилася від мене і я була зовсім сама».

Китай залишається «рекордсменом» за кількістю смертних вироків. Але реальний масштаб ситуації практично невідомий, оскільки інформація про страти вважається державною таємницею. За поточними даними Amnesty International, тисячі людей засуджують до смертної кари і страчують щорічно.

Повний текст доповіді читайте тут: https://bit.ly/2U4DE0h