Росія: феміністку Юлію Цвєткову оштрафували за «гомопропаганду» і звинувачують у поширенні порнографії

11 грудня 2019

У відповідь на новину про те, що активістку феміністичного й ЛГБТІ рухів Юлію Цвєткову оштрафували відповідно до гомофобного закону про «заборону гомопропаганди» за адміністрування тематичних ЛГБТІ-спільнот у соціальних мережах, Наталія Звягіна, директорка Amnesty International у Росії, зазначила:

«Чергова російська правозахисниця платить високу – у всіх сенсах – ціну за просте поширення ідеалів відкритості, терпимості й розширення прав та можливостей жінок».

«Юлія є останньою мішенню тривалої дискримінаційної та вкрай гомофобної кампанії. Вона отримувала один удар за іншим, піддаючись довільним затриманням, допитам і залякуванням неодноразово. Її театральні та творчі ініціативи були придушені співробітниками правоохоронних органів, а її малюнки тепер судять як порнографічні».

«Наразі Юлія перебуває під домашнім арештом. Її досі звинувачують у «виготовленні й поширення порнографії», що може загрожувати позбавленням волі на строк до шести років. Усі звинувачення проти неї повинні бути зняті, а накладені на неї штраф і домашній арешт анульовані. Усе, що вона зробила, – стала на захист прав людини».

Додаткова інформація

Юлію Цвєткову з Комсомольська-на-Амурі (Далекий Схід Росії) визнали винною у «пропаганді нетрадиційних сексуальних відносин серед неповнолітніх» та оштрафували на 50 тисяч рублів (більше 18,5 тис грн) за те, що вона адміністраторкою двох інтернет-спільнот, присвячених ЛГБТІ-тематиці. Обидві спільноти були відмічені знаком «18+», як того вимагає російське законодавство, що робить накладений на неї штраф необґрунтованим навіть за гомофобним російським законом про «заборону гомопропаганди».

Проти активістки також відкрите кримінальне провадження за «виготовленні й поширення порнографії» через її малюнки жіночих статевих органів, якими вона поділилась у соціальних мережах. Юлія перебуває під домашнім арештом із 23 листопада.

У березні Юлії Цвєтковій довелося відмовитися від роботи в молодіжному аматорському театрі «Мерак» після того, як поліція почала розслідування проти неї за «пропаганду гомосексуалізму», пов’язане з її виставою «Блакитні і рожеві» проти знущання й дискримінації. Театр був змушений припинити свою діяльність.