ФОТО: alliance/dpa/tass/A.Kravchenko

Amnesty International вітає готовність Гаазького суду розпочати розслідування злочинів на Донбасі, у Криму та під час Євромайдану

12 грудня 2020

11 грудня прокурорка Міжнародного кримінального суду (МКС) оголосила, що вона завершила попереднє вивчення ситуації в Україні й буде добиватися повного розслідування воєнних злочинів та злочинів проти людства. Зокрема вбивств та тортур, вчинених під час Євромайдану у 2013-2014 рр.; також воєнних злочинів та злочинів проти людства, вчинених на сході Україні з 2014 р.; та у Криму, після російської окупації півострова та незаконної анексії у 2014 р. 

У відповідь на це рішення, Оксана Покальчук, директорка Amnesty International в Україні, зазначила:

«Це рішення дає проблиск надії постраждалим та сім‘ям загиблих від жахливих злочинів відповідно до міжнародного права, які роками чекали на притягнення до відповідальності злочинців. Заява прокурорки Міжнародного кримінального суду повинна ознаменувати початок кінця і темної глави безкарності та несправедливості на сході України, в Криму, а також щодо злочинів під час Євромайдану».

«З огляду на виклики, з якими, ймовірно, зіткнеться розслідування МКС, через російську окупацію Криму та підтримку Росією збройних формувань на сході України, дуже важливо, щоб українські органи влади та міжнародна спільнота пропонували усебічну допомогу і підтримку в розслідуванні офісу прокурорки МКС та вимагали аналогічних дій від РФ.  Ми також закликаємо українську владу, правозахисні та гуманітарні групи й будь-які інші зацікавлені сторони забезпечити збереження доказів, які будуть мати вирішальне значення для розслідування МКС».

«Ми вітаємо рішення прокурорки МКС, але це лише перший крок.  Розслідування повинно бути частиною комплексної міжнародної стратегії правосуддя для України, яка також вимагатиме від українських органів влади виконувати свої основні зобов’язання щодо проведення повного, незалежного, неупередженого та ефективного розслідування щодо всіх злочинів, скоєних на території України».