Amnesty International в Україні висловлює солідарність з громадянським суспільством Грузії на фоні протестів проти «закону про іноагентів» 

Парламент Грузії проголосував за закон «Про прозорість іноземного впливу». Наразі на закон наклала вето президентка Грузії Саломе Зурабішвілі. Тепер парламент може винести його на повторне голосування для подолання вето. 

Цей закон, який критики слушно порівнюють із російським «законом про іноагентів», є прямою загрозою правам людини у Грузії. Заступник директора регіонального офісу по Східній Європі та Центральній Азії Amnesty International Дзяніс Кривашеєв закликав владу Грузії «негайно зупинити їхні невпинні спроби нав’язати репресивне законодавство жвавому громадянському суспільству країни» та зазначив, що цей законопроєкт «несе пряму загрозу правам на мирні зібрання та на свободу вираження поглядів, і через це не має бути прийнятий». 

Директорка Amnesty International у регіоні Східної Європи й Центральної Азії Марі Стразерс так прокоментувала остаточне схвалення закону грузинським парламентом: 

«Сьогодні правляча партія Грузії проштовхнула цей шкідливий закон, який нехтує правами усіх людей Грузії. Цей руйнівний закон суперечить міжнародним зобов’язанням Грузії з прав на свободу вираження поглядів та на мирні зібрання і завдає удару по самому серцю спроможності громадянського суспільства діяти вільно та ефективно.

Ми закликаємо владу Грузії припинити їхні спроби придушення свободи вираження поглядів, мирних зборів та асоціацій. Цьому законодавству немає місця у суспільстві, яке поважає права людини. Це темний день для Грузії, але боротьба не скінчилася». 

Директорка українського офісу Amnesty International Вероніка Вельч зазначила: 

«Нинішні процеси в Грузії пов’язані з безпідставними обмеженнями прав людини: порушення права на мирні зібрання, жорсткі розправи над протестувальниками та впровадження «закону про іноагентів» перегукуються з «диктаторськими законами 16 січня», які свого часу намагались нав’язати громадянам України. Ми, як частина міжнародної правозахисної спільноти, висловлюємо свою солідарність із громадянським суспільством Грузії й продовжимо працювати на його підтримку та на утвердження прав людини. 

Ми підтримуємо громадянське суспільство Грузії у мирних протестах проти законодавства, яке має на меті обмежити права і свободи. Ми закликаємо припинити переслідування протестувальників та опонентів «закону про іноагентів» та розслідувати відповідні випадки порушення прав людини, включно з неправомірним застосуванням сили правоохоронцями у Тбілісі».