Amnesty International у США вітає рішення штату Вірджинія скасувати смертну кару

У відповідь на новину про те, що губернатор Вірджинії Ральф Нортем підписав законопроєкт про скасування смертної кари, Крістіна Рот, старша адвокатка програм кримінального правосуддя Amnesty International США, заявила:

«Ми вітаємо це рішення. Смертна кара незворотна, неефективна і не стримує злочинність. Смертна кара здійснюється болісно, жорстоко й нелюдяно, і в цій країні із нею непропорційно стикаються кольорові громади. Застосування смертної кари як покарання застаріло, абсолютно невиправдане й має припинитися раз і назавжди.

Завдяки підпису губернатора Нортема сьогодні Вірджинія приєдналася до 22 інших штатів, включно з Вашингтоном, округ Колумбія, які відмовилися від смертної кари. Вірджинія, що колись була оплотом Конфедерації, тепер стає першим південним штатом, що покінчив зі смертною карою. Вірджинія сумновідома рекордною кількістю страт в історії США, а також минулим із довільним використанням смертної кари проти чорношкірих людей. Чорношкірих підсудних у Вірджинії утричі частіше засуджують до смертної кари, якщо постраждала саме білошкіра людина.

Починаючи з 2020 року адміністрація Трампа провела 13 федеральних страт, порушивши 17-річну перерву в найвищій формі покарання. Ці федеральні страти виявили ті ж непоправні проблеми, які, як ми знаємо, смертна кара має на всіх рівнях, включно з расовими упередженнями, стратами людей із розумовими вадами і свавілля щодо засуджених до смертної кари. Ми сподіваємося, що все більше держав працюватимуть над тим, щоб цей вид покарання став тим, чим має бути — тобто пережитком минулого, а не частиною нашого майбутнього.